apr

16

nedeľa o 18:00

Choreograf v ringu via Bratislava – 4th round (NU DANCE FEST 2023)

vstupné: vstup voľný

Choreograf v ringu via Bratislava / Talkshow / (75 min)
SPRIEVODNÝ PROGRAM
Vstup voľný

Nu Dance Fest a PULSAR uvedú štyri kolá akčných rozhovorov v “ringu”, kam si rozhodca a moderátor Honza Malík pozve výrazných choreografov slovenskej scény súčasného tanečného umenia, aby tu predstavili umelecký súboj o svoje vízie, ciele a hodnoty.

Dynamika dnešných dní je unáhlená. O to viac treba premýšľať, konať a tvoriť. O to viac treba počúvať tých, ktorí cez fyzikalitu prenikajú do podstaty nášho spoločného bytia.

Hosťa 4. kola talkshow Choreograf v ringu oznámime 16. apríla.

PULSAR je platforma, ktorá realizuje tanečné predstavenie v oblasti súčasného tanca

vytvorené na základe jasne zvolenej dramaturgie, umelecky spracováva spoločensky angažované témy a hľadá pre ne nový tanečný výraz. PULSAR sa zaoberá vytváraním nových umeleckých formátov, vďaka ktorým skúma nové možnosti umenia v tesnom prepojení s divákom. V súčasnosti tvoria Pulsar Honza Malík a Tereza Krčálová. 

Medzi zásadné počiny PULSAR-u, ktoré inovatívne pristupujú k situácii na tanečnej scéne a týmto ju posilňujú patria konferencia 30 rokov tanca Příští přísliby, umelecké stretávanie Ulov realitu! 1-6, medziodborová konferencia Role umělce dnes, projekt Inovace a umění: Absolutně nepřijatelné! part I. a II., experimentálny medziodborový počin Vyprovokuj (se) tancem!, program k výročiu 30 rokov Duncan Centre.

PULSAR založili na prelome rokov 2016/17 Honza Malík a Michal Záhora. Už v tom čase vznikali diela, ktoré sa zaoberali spoločenskými témami v ich duchovnej, filozofickej a spoločenskej komplexnosti a objavovali sa rozmanité choreografické postupy. Išlo o diela Pulsar, Koncert pro NI, Výročí – sto let české státnosti, Slavnost – taneční pouť krajinou.  Posledné počiny Generace X a Obrat konce vznikli na základe dramaturgicky spracovaného výskumu.

V r. 2023 PULSAR pripravuje tanečné dielo v spolupráci s bieloruskými umelcami nadväzujúcimi na nedávno vytvorený autorský text Vyjdu z lesa, vyjmu páteř ze svého hřbetu a budu ji mít místo meče (premiéra 8. 9. 2023).

Idea, koncepcia, scenár a dramaturgia: Tereza Krčálová, Honza Malík
Odborná spolupráca: Katarína Cvečková
Produkcia: Honza Malík & PULSAR z.s.
Koprodukcia: Nu Dance Fest 2023

vstupné: vstup voľný