apr

12

piatok o 19:00

Nu Dance Fest 2024: Best Of La Danza In 1 Minuto – Z Generation

vstupné: vstup volný

Jazyk: bez jazykovej bariéry
10×1 minúta
Filmy budú uvedené v slučke počas 60-tich minút pred večerným predstavením

La Danza in 1 Minuto je medzinárodná súťaž tanečných videí organizovaná talianskym združením COORPI a otvorená autorom, ktorí prijmú výzvu vytvoriť inovatívne a odvážne a krátke tanečné filmy. Je príležitosťou prostredníctvom 60-sekundového videa vyjadriť, aké významy môže tanec nadobudnúť v najširšom zmysle slova. Časový limit núti autora zamyslieť sa nad “nutnosťou” tanca, nad naliehavosťou jeho významu.

Nu Dance Fest v spolupráci s COORPI predstavuje výber diel zo sekcie ONE MINUTE – Z GENERATION! z 10. ročníka súťaže, ktorá je otvorená mladším ako 26 rokov.

“Autori tohtoročnej sekcie One Minute sa zaoberali témami, ktoré na Generáciu Z v posledných rokoch najviac doliehajú: životné prostredie, občianske práva, identita tela, sexualita a dialóg o duševnom zdraví v dokonalom súzvuku s videom a tancom.

Poráve tanec, vyjadrený ako čistý pohyb pozostávajúci z nervóznych, kŕčovitých alebo oslobodzujúcich gest, uvoľňuje impulzy, nádeje a obavy generácie – a to prostredníctvom rôznych filmových prístupov, ktoré pripomínajú analógovú éru videoartu, animáciu, digitálny svet či klasickú kinoprodukciu.”

Filmy prezentované v rámci projekcie

Laura Carnevali: 1, 2 and their cigs (3,4)
Ewelina Węgiel: Nakładamy się
Noemi Piva: Am I the landscape?
Giorgia Ponticello: Absent Presence
S. Alvear Calderon: Panic
Ilaria Bagarolo: Polo
N. Zhukova – R. Gefen: The Body
Ruggero Romano: Stormo – Take2
Lara Parizek: Ticking
Irene Zoppelletto: 6 Latiger, Dr.-Ing. Michael Steinbusch, Thomas Thorausch, ldiko Toth, Jonas Dometshauser

vstupné: vstup volný