máj

02

štvrtok o 20:00

ZRUŠENÉ/ Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

vstupné: predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // na mieste 12 € / 8 € zľavnené

Účinkujú: Ľubo Burgr, Milan Chalmovský, Lucia Fričová, Jozef Belica, Zdena Kvaskova, Barbora Repková; réžia: Rastislav Ballek; hudba: Zdena Kvaskova, Ľubo Burgr.

Táto dokudráma plná metafor vznikla metódou kolektívnej tvorby. Obsahuje výstupy ktoré sú rozpohybované, hudobne podfarbené vrstvené javiskové dianie, štylizované ako stupňovaný javiskový chaos, vťahujúci postupne do prozaických, no závažnejších tém.

Divadelná kritička Martina Ulmanová píše: “Peniazmi sa totiž Unavená žiadosť začína (beckettovsky ladená scéna Kto nás platí) aj sa končí (anekdota z ministerských uradovní, s názvom Klimáček /Milanová), dramatické rozuzlenie však nečakajte, nič nevyvrcholí do katarzie, nič sa nevyrieši, trčíme stále v tej istej veselej beznádeji ako na začiatku. Posledné mimoriadne vtipné a trefné parodické výjavy ‘zo života grantového prosebníka’ nám znova pripomenú životnú mizériu neustálych obhajovačov, dokazovačov, unavených vypisovačov unavených žiadostí. Neuveriteľné, že poniektorí v tomto móde žijú už viac ako tri desiatky rokov.”

Predstavenie obsahuje vulgarizmy.

Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporila Nadácia mesta Bratislavy a mestská časť Bratislava – Staré Mesto.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

vstupné: predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // na mieste 12 € / 8 € zľavnené