01. novembra

Festival autorského divadla PRO-TÉZA sa predstaví u nás už tento víkend

Pro-téza je prvým slovenským festivalom zameraným výhradne na tvorbu, ktorá nespracúva cudzie námety, ale tvorí svlastnými témami atextami. Minulý rok sa uskutočnil prvý ročník, počas ktorého sa predstavilo na Slovensku päť európskych divadelných súborov. Tento ročník sa ponesie v skromnejšom duchu nakoľko festival nezískal očakávanú finančnú podporu, aj napriek veľkému diváckemu ohlasu. Autorskému divadlu je tak venpovaný iba jeden víked, zato s veľmi zaujímavým obsadením. Srdečne vás pozývame a tešíme sa na vás!

Program:

4.11- 20.00 YSTFUD – Post Scriptum/ divadlo /5 € / 3,5 €

Otváracím predstavením bude vpiatok nová inscenácia košického divadla YSTFUD Post Scriptum, ktorá vznikla metódou divadelného laboratória pod vedením režisérskej dvojice Dušana Vicena aĽubomíra Burgra. Herci improvizovali na pripravené námety, a tie postupne rozvíjali aupravovali. Projektu sa zúčastnili aj hudobníci, výtvarníci a ďalší tvorcovia, viac či menej spojení s východom Slovenska. Výsledkom je predstavenie, vktorom sa striedajú autorské výstupy, improvizovaná scénická aj hraná hudba a živé obrazy. Sami o sebe absurdné životné situácie dovedené ad absurdum. Post Scriptum je scénická koláž na spôsob, kde nič neplatí, tam môže platiť všetko.

Projekt vznikol vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR ako rezidencia v Tabačke Kulturfabrik počas augusta 2011.

DivadloYSTFUD, autori Ľ. Burgr, D. Vicen a kol. autorov, réžia Ľ. Burgr, D. Vicen,
účinkujú Ľ. Cvanciger, J. Mičko, L. Ščensná, A. Mireková, V. Rusiňak, hudba Ľ. Burgr a účinkujúci

5.11 -20.00 VERTEDANCE: Found & Lost (Cz)/tanec / 5€ / 3,5 €

Sobotňajší večer bude patriť českému pohybovému divadlu VerTeDance, ktoré uvedie vslovenskej premiére predstavenie Found & Lost. Poetickú a zároveň vtipnú choreografiu vytvorila pre ženský duet švédska tanečnica, choreografka a performerka Charlotta Öfverholm, známa svojimi vynaliezavými, burlesknými útokmi na tanec. Found & Lost je duet o hľadaní seba samého skrze kohosi iného. Keď niečo dáte, dostanete to i späť. Avšak jediná vec, ktorú máte pod kontrolou, ste len vy sami…

Choreografia Ch. Öfverholm, účinkujú T. Ondrová, V. Kotlíková, svetelný dizajn P. Kotlík, produkcia M. Faustová, hudba Johnny Cash, Plastikman, Collage

Víkend festivalu autorského divadla Pro-téza podporil Bratislavský samosprávny kraj aČeské centrum.