22. októbra

Festival ukončia VerTeDance a ich Simulante Bande

V utorok 23. októbra o 19. hodine ukážu choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová (VerTeDance) prostredníctvom inscenácie Simulante Bande aspoň malú časť nečakane širokej škály problémov, s ktorými sa hendikepovaní ľudia deň čo deň stretávajú v snahe žiť normálne. Hudbu k predstaveniu vytvorila formácia DVA.

Žijú tu s nami, ale my sa občas tvárime, akoby boli neviditeľní. Inokedy na nich zas čučíme, akoby spadli z Marsu. Trochu ich obdivujeme, trochu sa ich bojíme, často ich ľutujeme. Skoro nič o nich nevieme. Ich kroky sú často iné. Neraz nezapadajú do všeobecnej ilúzie o podobe krásy. Vedú ale k rovnakému cieľu ako tie naše – krásne. Prežiť plnohodnotný život. Prečo ich teda stále vyčleňujeme z nášho kruhu? Prečo sme tu stále „my“ a „oni“? Ich prijatím môžeme všetci len získať. Získať toľko, že si to možno ani nevieme predstaviť. Poďme si to spoločne zažiť čo i len na chvíľu…
V inscenácii SIMULANTE BANDE skúmajú VerTeDance nevšedné možnosti pohybového vyjadrenia zdravého a fyzicky handicapovaného človeka, relatívnosť pojmu handicap a krehký kozmos medziľudských vzťahov.


Predstavenie vzniklo v koprodukcii VerTeDance a divadla Archa.

Pozor, predstavenie sa koná už o 19. hodine!

Info a rezervácie hľadajte TU.

http://www.a4.sk/projekty/pro-teza