04. mája

Filmové duety ponúknu Zero Killed a Akt Vraždenia

Filmové duety v Kine inak sú dva filmy, ktoré majú niečo spoločné, no mnoho odlišné; ktoré sa vzájomne dopĺňajú, hoci nevznikli s týmto zámerom. Májová dvojica filmov Zero Killed a Akt vraždenia, ktoré uvidíte už tento týždeň, skúma psyché spoločnosti skrz vražedné túžby jej členov.

Utorok 6. máj o 20.00 // FILMOVÉ DUETY: ZERO KILLED / kino inak / 3 €
Zero Killed, réžia M. Kosakowski, DE/AU 2011, 81 min., nem., ang., poľ. + ang. titulky

Režisér Michal Kosakowski najprv oslovil niekoľko desiatok svojich známych, aby hovorili o svojich vražedných fantáziách a nakrútili o nich krátke filmy – s podmienkou, že v nich musia sami vystupovať. Výsledkom bola inštalácia Fortynine. Film Zero Killed je pokračovaním tohto projektu. Sspája krátke filmy a rozhovory s protagonistami, čím sa snaží prísť na to, aké miesto má v našej spoločnosti násilie.
Trailer: http://youtu.be/dlSqSHwcfTA
http://www.a4.sk/program/2014-05-06-20-00-0

Streda 7. máj o 20.00 // FILMOVÉ DUETY: AKT VRAŽDENIA / kino inak / 3 €
The Act of Killing (Director’s Cut), réžia J. Oppenheimer, DK/NO/VB 2012, 159 min., indonézsky, anglicky + slovenské titulky

Akt vraždenia, uvádzaný v rámci cyklu Filmové duety, je pravdepodobne najdiskutovanejším dokumentárnym filmom minulého roka. Hovorí o jednotkách smrti, ktoré operovali v Indonézii v 60. rokoch, pričom ich členovia sú dodnes považovaní za hrdinov. Autori sa snažia pochopiť zmýšľanie krajiny, ktorá takéto niečo dopustí a zároveň sa snažia preniknúť do mysle samotných vrahov – preto im dávajú priestor, aby znovu vytvorili scény zabíjania a aby v nich sami účinkovali.
Trailer: http://youtu.be/tQhIRBxbchU
http://www.a4.sk/program/2014-05-07-20-00

FB event:http://on.fb.me/1fHM3BX