11. decembra

Filmový workshop pre stredoškolákov

Tento víkend sa v spolupráci s filmovým časopisom KINEČKO bude konať ďalšia tvorivá dielňa pre stredoškolákov. Každý účastník workshopu “Pristrihni si!”bude mať možnosť “pristrihnúť si” z 16 mm filmového materiálu svoju časť experimentálneho filmu.

Film to nie je len je len virtuálny pohyblivý obrázok, ale aj po oboch okrajoch perforovaný pás pružného materiálu potiahnutý svetlocitlivou vrstvou, ktorá tieto obrázky zachytáva. Dnes to už nevie každý. Na workshope sa o tom budú môcť účastníci presvedčiť na vlastné oči a ruky. Odmenou im budevlastný film s oficiálnou projekciou v A4 – priestore súčasného umenia.Scratch Film, alebo Direct Animácia, je proces kreslenia a vyškrabávania vizuálov priamo na filmový materiál. Ďalšie techniky sú napríklad otláčanie, leptanie, vyšívanie, či lepenie rôznych drobných predmetov alebo výstrižkov z iného filmového pásu priamo na filmový materiál. Viac o tejto odvrátenej a fascinujúcej stránke histórie filmu sa dočítate v časopise KINEČKO (čísloKINEČKO ide do neba) v článku s názvom Ars Alchemica.

Výsledok workshopu budú môcť vidieť v hudobnom sprievode Casi Cada Minuto (projekt Slava Hermana, ktorému nedávno vyšiel na Exitab labeli debutový album In White Rooms).

Záujemcovia o workshop nech sa prihlásia na projects@a4.sk.

Viac informácií o workshope nájdete tu:http://www.a4.sk/program/2012-12-15-10-00