15. novembra

Free Range / Balada o prijatí + Comeback

Vstredu 26. novembra o 19.00 v Kine inak odpremietame najnovší film estónskeho režiséra Veika Õunpuu – Free Range / Balada o prijatí. Pozor, po filme uvidíte tiež najnovšiu snímku slovenského dokumentaristu Mira Rema Comeback.

Free Range: Fred je filmový kritik, ktorého vyhodia z práce, lebo o Malickovom Strome života napísal, že je to „teplošský film“. Následne sa dozvie, že jeho priateľka je tehotná a v novej práci vydrží iba dovtedy, kým nevynadá šéfovi. Fred chronicky odmieta prevziať zodpovednosť a pokračuje vo svojom nihilistickom živote, ako keby sa nič nestalo.Veľký estónsky talent Veiko Õunpuu, ktorého sme v Kine inak už neraz premietali, vzdáva poctu romantickým rebelom búriacim sa voči spoločnosti a vzýva filmy ako Malé životné etudy, Bezstarostná jazda alebo filmy francúzskej novej vlny.
Trailer: http://youtu.be/NYHtwqlvLE4

Comeback:Dokumentarista Miro Remo viac ako päť rokov sledoval dvoch recidivistov vo väzení i na slobode. Pozoroval, čo sa deje za mrežami a ako sa vedia vysporiadať so svojím comebackom na slobodu. A svojim comebackom naspäť do väzenia, pretože tento návrat bol iba otázkou času. Protagonisti sú chytení v začarovanom kruhu neustálych návratov, čo okrem iného znamená, že nepatria nikam.
Trailer: http://vimeo.com/98473304

Viac:http://www.a4.sk/program/2014-11-26-19-00