23. novembra

Hindi-pop, psych a indie-drone: prichádzajú Prince Rama

V pondelok 26. novembra zažije Bratislava koncert vychádzajúcich brooklynkých indie-hviezd Prince Rama. Sestry-divožienky Larsonové vydávajú u Paw Tracks a nedávno absolvovali turné s Animal Collective.
Šamanský tranz, trblietavý pseudo-okultný dekor, aerobik, perkusie, klávesy, éterický spev v sanskrte… a uletený humor. Tvorivým jadrom čoraz slávnejšej brooklynskej zostavy Prince Rama sú sestry Taraka a Nimai Larsonové, ktoré vyrastali v exostickom prostredí krišnovskej komunity a dnes hrajú hudbu označovanú ako “psych”, indie-drone či hindi-pop. Sympatické zvestovateľky “The Now Age” (nemýliť si s new age!), majúce rovnako blízko k alternatívnemu rocku ako ku konceptuálnemu umeniu, uvedú svojou šou do varu aj tých najzarytejších odporcov sektárskych mítingov na Pasienkoch. Throw some reverb on that shit!
Ešte predtým však bratislavský rezident Jacques Kustod s vizuálnym sprievodom rumunskej umelkyne Chaosdroid zadelí svoju potemnelú “synth-driven journey into various sonic cosmic territories”, v ktorej sa zrkadlia odlesky krautrocku, techna aj elektroakustických experimentov.

CHAOSDROID: