17. januára

Kino inak A4 uvedie ďalší film z cyklu CinemAfrica

Film Wùlu talentovaného režiséra Daoudu Coulibalyho si získal prezývku malijskýScarface. Pozrieť si ho budete môcť už 23. januára v Kine inak A4.

Wùlu je príbehom 20-ročného Ladjiho, ktorý sa živí ako vodič autobusu. Keď však nepríde očakávané povýšenie a s ním spojené zvýšenie platu, rozhodne sa vstúpiť do biznisu s drogami a využiť svoje zručnosti pri ich pašovaní. Jeho meno v podsvetí rýchlo rastie a odrazu má peniaze a život, o akom vždy sníval. Debutujúci Coulibaly však využíva klasický žánrový film o vzostupe a páde na to, aby rozprával o kríze, v ktorej sa Mali ocitlo. Film sa odohráva tesne pred vypuknutím občianskej vojny a my na pozadí Ladjiho príbehu sledujeme, ako žijú miestny obyvatelia a v akom stave sa krajina nachádza.

Film je súčasťou série CinemAfrica, ktorou sa Kino inak snaží upozorniť na kvalitnú africkú kinematografiu – u nás prakticky neznámu. Postupne predstavuje klasických autorov i mladé talenty súčasnej kinematografie. Wùlu sa premietal napríklad na festivaloch v Toronte alebo v Londýne. Variety o Coulibalym píše ako o „sľubnom a zaujímavom novom hlase“ a The Hollywood Reporter ho označil za „talent hodný sledovania“.

Premietanie filmu Wùlu sa koná v spolupráci s Francúzskym inštitútom.