01. decembra

Kino inak: Euromajdan, Rohmer v Paríži + nedeľné Kino, pre mamy a otcov: to najlepšie z BAB

Prvý decembrový týždeň v Kine Inak si budete môcť vychutnať nasledovne:

1.12. Pondelok o 20:00 Evromaiodan: Chornovy montazh, réžia kolektívne dielo ukrajinských filmárov mladšej generácie, UA 2014, 60 min., ukrajinsky s angl. titulkami

Pred rokom vypukli na Ukrajine protesty, ktoré priviedli krajinu na pokraj občianskej vojny. Na podnet kyjevského festivalu filmov o ľudských právach Docudays UA sa do ulíc vybrali aj filmári a začali dokumentovať, čo sa vonku deje. Výsledný film je kolektívne dielo mapujúce rôzne štádiá udalostí. Vyhýba sa pritom politike a ostáva na ulici, ktorá sa postupne mení na bojisko s barikádami.

Trailer:http://vimeo.com/90920946

FB event:http://on.fb.me/1ysZlYB

2.12. 2014 Utorok 20:00Rohmer in Paris, réžia R. Misek, Veľká Británia 2013, 72 min., anglicky bez tituliek

Richard Misek bol pred 20 rokmi v Paríži a na jednej z ulíc narazil na filmárov. Prešiel popred ich kameru. Až neskôr zistil, že sa tak náhodou ocitol vo filme Erica Rohmera Schôdzky v Paríži. To inšpirovalo Miseka, aby vytvoril túto filmovú esej, zostrihanú takmer výlučne z Rohmerových filmov. Skúma v nej predovšetkým vzťah filmára a francúzskej novej vlny vôbec k Parížu. Je to esej o umení, filozofii i topografii mesta. Je to pocta Rohmerovi, novej vlne a Parížu.

Trailer:http://vimeo.com/89741361

7.12. 2014 Nedeľa 17:00

Pásmo krátkych animovaných filmov pre najmenších divákov, cca 45 min.
Kino pre deti, mamy a otcov je v decembri kvôli sviatkom hneď v prvú nedeľu, zato tu pre vás máme skvelý mikulášsky filmový balíček, z ktorého vás nebudú bolieť zuby. V spolupráci s Bibianou a Bienále animácie Bratislava (BAB) ponúkame pestrý program víťazných filmov z XII. ročníka festivalu.