23. októbra

Koncert severských Antler a Mett v A4!

Koncom mesiaca sa v A4 predstavia dva nórske avantgardné popové projekty z Osla – Antler a Mett, pre ktoré je okrem improvizácie charakteristický tiež ženský vokál hlavných protagonistek. Čerstvé správy o tamojšej lo-fi-folk-pop-experimentálno-pesničkovej scéne prinesú do A4 už 30. októbra. Píšte do diárov!

Závan severskej bizarnosti privejú do A4ky tieto dva, pred svetom zatiaľ dostatočne dobre utajené nórske zoskupenia. Aako už býva zvykom, nálepka správneho severana – hudobníka ukrývajúceho sa vbrlohu spálňovej estetiky, nerozoznáva rozdiely medzi zavíjaním ahmkaním, medzi falošným recitovaním afučaním, umením „neumenia“ ahypnotickou atmosférou nočného karaoke. Trio Antler aduo Mett zdieľajú jednu dôležitú vlastnosť – atou je svojský humor, ktorý im sľahkosťou dovoľuje prelietavať medzi experimentálnym popom apopovým experimentom. Hlasové možnosti sú neobmedzené, podobne ako pieskovisko plné farebných hračiek. Nálady sa menia vpriamom procese na pódiu so značným vkladom improvizácie.
Dvojkoncert Antler aMett je druhým vporadí, ktorý mapuje pulzujúcu mladú nórsku scénu. Každý, kto si doteraz nezalepil ústa pečenými gaštanmi akaždý, kto chce konfrontovať svoju domácu sprchovú, upratovaciu variáciu ainú lo-fi estetiku spojenú shlasovými vpádmi do izbového prostredia, nech je 30. novembra na konci tohto slnečného obdobia vA4-ke.

Viac:

Antler sú dvaja nórski muzikanti a jedna speváčka: Martin Gismervik (bicie), John Lindvall (klávesy) a Natali Abrahamsen Garner (spev). Hypnotické groovy, popové syntiaky, prvky folktroniky aj jazzu, podmanivé severské melódie.

Jan Martin Gismervik – bicie
Johan Lindvall – synth
Natali Abrahamsen Garner – spev
www.soundcloud.com/listentoantler

Sympatické duo Mett vytvára surrealistické priestory niekde medzi poéziou, improvizáciou, performance a popom, pričom experimentuje so zvukmi najrôznejšieho pôvodu. A čo je dôležité, nechýba im humor. Hurra! Calle ganska lång, fingrar synthen pling plong.
https://soundcloud.com/mett-4

Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.a4.sk/program/2013-10-30-21-00
Vstupenky online zakúpite tu: http://a4.interticket.sk/arrivalorder.php?eid=3673&aid=172&vid=37
FB event: https://www.facebook.com/events/201398760039791/