25. apríla

Koprodukčné predstavenie MOVE Ostrava a Tabačka Kulturfabrik v štvrtok v A4

Koprodukčné predstavenie MOVE Ostrava a Tabačka Kulturfabrik Brave New Life dorazí už tento štvrtok do A4.

Brave New Life je strhujúca kombinácia pohybu, hraných pasáží a projekcií, zabalená do autorskej hudby na tému dezinformácii, konšpirácii a fenoménu pravdy v postfaktickej dobe.

Neklasický divadelný text sa opiera o príspevky z internetových diskusií a stránok a tvorí tak metatext zložený zo shitstormu, v ktorom sa dnešný človek stráca.

Chcete spoznať pravdu? Ministerstvo pravdy ju má. Ministerstvo pravdy vám zabezpečí krásny nový život, ochráni vás pred dezinformáciami a konšpiráciami. Lebo svet sa delí na víťazov a porazených, východ a západ, sever a juh, nuly a jednotky a to, čo nie je pravda, to je lož, alebo hoax.

Človek z masy – Solus, prichádza na Ministerstvo pravdy, aby našiel svoje miesto vo svete. Predstaviteľka moci Hygiea a jej komando tvorené Trollom a Die Machenshaft mu pomáhajú zorientovať sa pri hľadaní pravdy v záplave informácií a v duálnom svete tvorenom potvrdením a zamietnutím podložených, či nepodložených správ.

PREDPREDAJ

Vznik diela z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Ministerstvo kultúry ČR, Moravskoslezský kraj a program Európskej únie Kreatívna Európa – Shaking The Walls.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

Koncept P. Radkoff, text M. Zakuťanská, réžia J. Vlk, choreografia S. Vlčeková, visual design J. Pišek, scénografia P. Radkoff, svetelný design I. Plavnieks, zvuk P. Vitt, hudba L. Pálmai, M. Žilinec, kostýmy K. Latócky, hrajú M. Noga, Z. Psotková, J. Ryšlavá, D. Raček, hlas M. Šalacha