19. apríla

Kreatívne recyklovanie v A4

Chceli by ste vytvoriť nápadité umelecké dielo s presahom? Pozývame vás na štyri workshopy, na ktorých sa môžete zbaviť vašich starých vecí a pomocou recyklácie z nich vytvoriť niečo nové. Záleží len na vás, ktorú formu si vyberiete: linoryt, ručná tvorba kníh, jarná príprava bicykla, alebo monotypia. Ako materiál budeme používať domáce odpady, takže prineste všetko, čo podľa vás nepatrí do koša a môžete to využiť vo vašich nových výtvoroch. Workshopy budú prebiahať v anglickom jazyku.

 

Linoryt workshop

Naši umelci Arie a Juraj vám poskytnú úvod do tlače lina a potom budete tráviť čas tvorbou svojho dizajnu. Na tento workshop nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti, len ochota experimentovať a pobaviť sa! Prineste si látky, tričko alebo tvrdé tašky, ktoré si môžete počas workshopu potlačiť.

Tvorba ručne vyrobených kníh/zápisníkov

S Guadalupe sa naplníte pozitívnou energiou a naučíte sa veľmi peknú techniku ručne vyrobených notebooky.Môžete si priniesť nejaké osobné doplnky (staré plagáty, knihy …) na zdobenie vašich kníh.

Dielňa Monotypie

Nemáte tlač/tlačiareň? Monotypová tlač umožňuje značnú slobodu v prístupe k zobrazovaniu a je to pravdepodobne najuniverzálnejší spôsob tlače. Naša dobrovoľníčka Lea vás naučí, ako vrstviť farbu a pomôže vám vytvoriť si vlastné nástroje z ľahko dostupných a lacných položiek vrátane kreditných kariet, kuchynských predmetov, peny, listov a mnohých ďalších materiálov.

Jarná príprava bicykla

Pripravte si bicykel na jar s profesionálnym mechanikom z Bystro – Komunitná Obývačka. Dá vám jednoduché radý a tipy na predĺženie životnosti bicykla.

Príďte do priateľského prostredia plného s pekných nápadov a ochutnajte naše delikátne občerstvenie. Strávite tu deň plný nových nápadov a odnesiete si vedomosti o tom, ako pokračovať vo svojej tvorivej ceste aj doma. Workshopy budú prebiahať v anglickom jazyku.

Vstupné  je dobrovoľné.

Podujatie je organizované A4 dobrovoľníkmi v rámci projektu Európskej dobrovoľníckej služby podporeného z programu Erasmus+.

FACEBOOK EVENT