02. júla

LETO v Áštvorke

Milé áštvorkárky a áštvorkáči. Sezóna 2017/2018 je úspešne za nami a my sme sa s ňou rozlúčili záverečnou párty s Pictureplane-om, Hallogeneratorom a zdatnými A4 DJmi a DJkami na letnej terase. Dúfame, že ste ju spolu s nami absolvovali a že ste sa aj vďaka nej naladili na leto, hudobné párty zážitky pod holým nebom a grilovačky.
Áštvorka je už tradične počas mesiacov júl a august zatvorená, ale veľmi aktívne. Prázdniny sa za dverami A4 budú niesť v znamení šmirgľovania stoličiek a stolov, premien a údržby nášho interiéru ale aj inštalácie novej výstavy a prípravy bohatého programu na september. V lete sa väčšina z vás rozprćhne užívať si kultúru na hudobné festivaly alebo do zahraničia a my sa zatiaľ postaráme o to, aby vám ani po mesiacoch strávených na letiskách (či už festivalových alebo medzinárodných) nechýbalo vzrušenie z objavovania nových zvukov, kultúr a žánrov umenia.
Aj v rámci networkingového programu Re-Imagine Europe, ktorého je Áštvorka súčasťou, sa na rôznych miestach Európy odohrávajú letné festivaly a hudobné udalosti, o ktorých vás počas áštvorkových prázdnin nezabudneme informovať.
Leto v Áštvorke nekončí ani pre naše dobrovolníčky. Tie sa počas prázdnin zahryznú do posledných mesiacov svojej stáže prípravou workshopov a výstavou, ktorú realizuje výtvarníčka Nora Sola Martinez. Vernisáž bude jednou z prvých jesenných akcií, na ktorú sa môžete tešiť. EVS dobrovoľníčky sa v septembri vymenia za novú partiu mladých ľudí odhodlaných zažiť Áštvorku aj v zákulisí.
Novinkou, ktorá napĺňa radosťou tím Áštvorky bude po skončení prázdnin spustenie dlhoočakávaného nového webu. Hneď na úvod sezóny slávnostne odštartujeme nie len ďalší rok bohatého hudobného, divadelného, výtvarného a vše-mediálneho programu, ale aj nový online priestor!
Prajeme vám horúce leto plné závidenia hodných zážitkov!