10. septembra

Majú na Čepana? Prezentácia tvorby finalistov: Jaroslav Kyša a Jana Kapelová

Cena Oskára Čepana + A4 – priestor súčasnej kultúry pozývajú na sériu zábavno-poučných popoludní, na ktorých v kritickej diskusii s teoretikom a kurátorom predstavia svoju tvorbu finalisti 19. ročníka Jana Kapelová, Martin Kochan, Jaroslav Kysa a Matěj Smetana. Dovidenia v A4 -> 16. 9. a 23. 9., vždy od 17 hod.

Už 19. ročník Ceny Oskára Čepana, ktorý tento rok prináša niekoľko koncepčných zmien, má za sebou prvú polovicu. V nej medzinárodná porota posunula do finále štyroch výtvarníkov, ktorí svoju tvorbu odprezentujú na spoločnej októbrovej výstave v Novej Synagóge/Kunsthalle v Žiline. Séria diskusných popoludní v A4 predstaví tvorbu Jany Kapelovej, Martina Kochana, Jaroslava Kyšu a Matěja Smetanu a možno sa dozvieme aj to, s akým novým dielom plánujú súťaž vyhrať. Prvý večer roztancujú Výtvarníci výtvarníkom DJs.

Na prvom podujatí predstavia svoju tvorbu spolu s kurátormi nasledujúci finalisti:

Jaroslav Kyša (finalista) + Omar Mirza (kurátor)
Jana Kapelová (finalista) + Zuzana Majlingová (kurátor)

Finalisti budú prezentovať svoju tvorbu v sprievode kurátorov a ich výkladu. Priblížia tak ich umelecký zámer a témy, ktorým sa dlhodobo venujú. Do diskusie vyzývame i publikum.
http://www.a4.sk/program/2014-09-16-17-00

Zároveň vás pozývame aj na prezentáciu ďalších dvoch finalistov, Martina Kochana a Matěja Smetanu, ktorá bude v utorok 23. 9 o 17:00 v A4-ke.

Všetky potrebné informácie nájdete na http://oskarcepan.sk/.