13. októbra

Monikino kino (CZ/SK) a Mayen (CZ) odštartujú turné v A4

Atmosferický elektropop Monikino kino a dream-popový projekt Mayen vyrážajú na slovensko-českú šnúru už zajtra. Prvou zastávkou bude bratislavské centrum súčasnej kultúry A4, dočkajú sa však aj fanúšikovia Prešova, Košíc, či Martina.

Atmosferický elektropop so slovenskými textami, ktoré však píše česká polovička projektu. Tá slovenská ich síce spieva po slovensky, ale so sympatickým brnenským akcentom.

Aj taký je projekt slovenskej filmárky a hudobníčky Moniky Midriakovej a hudobníka, režiséra a herca Petra Marka z kapely MIDI LIDI.

Duo, ktoré spolu tvorí tri roky, sa do popredia záujmu dostalo veľmi rýchlo. Za krátky čas sa prepracovali na pódiá Pohody, ich posledný album Prázdniny zase vyšiel pod hlavičkou úspešného slovenského labelu Slnko Records.

V rámci turné zažiari aj český dream-popový projekt Mayen pražského pesničkára Lukáša Vydru, ktorý je aj bývalým gitaristom synthpopovej kapely Deaths.

Do povedomia hudobnej verejnosti sa Mayen dostali po vydaní debutového EP Wonder Years, ktoré obsahuje štyri nostalgiou končiaceho leta nasiaknuté piesne.

Odvtedy stihli Mayen odohrať množstvo koncertov v Čechách i na Slovensku a predskakovali takým kapelám ako Blackbird Blackbird, Blouse alebo Glass Animals.

Server aktualne.cz zaradil Mayen medzi najväčšie objavy českej alternatívnej hudby roka 2014.

Podujatie prebehne v rámci festivalu autorského divadla Pro-téza.