10. decembra

MOUSE ON MARS v A4!

Nemecké duo Mouse on Mars spĺňa najprísnejšie nároky poslucháčov na celom svete už druhú dekádu a po úspešných rokoch na alternatívnej scéne vystúpia poprvýkrát na Slovensku už tento piatok, 11.12. o 20.00.

Skupina Andiho Toma a Jana St. Wernera, priekopníkov elektronickej hudby, je na scéne od roku 1993. S využívaním konvenčných nástrojov (sláky, dychy, bicie, basa a gitara) a ich kombinovaním s elektronickou hudbou vytvárajú nezameniteľný zvuk s nadžánrovým presahom (krautrock, disco, ambient, techno, IDM až po sound art).

Svojím novým hudobným jazykom sa za roky pôsobenia stihli prihovoriť publiku na klubovej scéne kolaboráciami s hudobníkmi z tanečnej scény či punkovými kapelami, ako Eric D. Clark, Las Kellies, Mark E. Smith, Dao Anh Khanh a ďalšími, a preto sme mimoriadne radi, že po úspešných rokoch nenahraditeľnej práce vystúpia aj v A4!

Večer koncertom tejto legendárnej kapely rozhodne nekončí, práve naopak – môžete sa tešiť na projekt Autumnist, slovenskú indie-elektronickú skupinu, ktorej zmes súčasnej elektroniky s ambientom, hip-hopom, breakbeatom či hi-tech postupmi s lo-fi popom Vám ukážu nový rozmer hudby, ktorý títo Slováci dokonale ovládli.

Večer zavŕši Braňo Findrik a.k.a. Dead Janitor vo svojom elektronickom hudobnom projekte Sound sleep, ktorého hĺbivé zvuky Vás prenesú do príjemného víkendu!

Vstupné: 13€ / 10€