24. mája

MULTIPLACE POKRAČUJE

V utorok 25. a stredu 26. mája je na plánovaná dvojdňová zvuková dielňa nazvaná Instrumentopia, zameraná na definovanie nástroja v experimentálnej elektronickej hudbe. Workshop bude viesť DJ Sniff, umelecký šéf amsterdamského centra STEIM, vyvíjajúceho inovatívne technologické riešenia pre experimentujúcich hudobníkov.
25. mája čaká priaznivcov elektronickej hudby Multiples – večierok plný digitálnej elektroniky, netradičných nástrojov a audiovizuálneho pingpongu. Vystúpenie DJa Sniffa bolo jedným z vrcholov minulého festivalu NEXT, tentokrát sa predstaví so sólovým setom. Za multimediálnym projektom Skif++ stojí americký skladateľ Jeff Carey a dvaja Holanďania: elektronický hudobník Robert van Heumen a vizuálny inžinier Bas van Koolwijk. Prúd vzájomne prepojených zvukov a obrazov kontrolujú umelci joystickmi a vlastnoručne vyrobenými ovládačmi. A do tretice, domáce laptopové trio Voice Over Noise sa vracia na scénu nielen s novým programom, ale pokrstí aj dlho očakávaný debutový album.
V stredu 26. mája bratislavskú časť festivalu ukončí prezentačno-diskusný program o súčasnej kreativite, kultúre, médiách a technológiách Gucha / Guča, počas ktorého DJ Sniff predstaví históriu holandského STEIMU (Studio for Electro-instrumental Music), jediného miesta na svete, kde vyvíjajú netradičné hudobné nástroje a inovatívne technologické riešenia pre experimentálnych hudobníkov. Záverečná improvizovaná performance účastníkov dielne Instrumentopia ukáže takéto riešenia v praxi.