09. marca

Nakrúť film o svojej ulici, pomôcť ti môžu Kirchhoff alebo Remo

Projekt My Street Films 2017 ponúka možnosť nakrútiť krátky film spomocou Roberta Kirchhoffa alebo Mira Rema. Námety je možné posielať ešte do 25. marca.

My Street Films vyzýva ľudí, aby nakrútili krátky film o svojej ulici apomohli tak vytvoriť filmovú mapu svojho mesta. Nie je pritom dôležité, či človek má profesionálne skúsenosti s nakrúcaním, alebo je začiatočník – filmy môžu byť nakrútené na kameru, fotoaparát, alebo smartfón. Podstatný je najmä osobný pohľad asnaha všetkým ostatným sprostredkovať jedinečnosť svojho obľúbeného miesta, kriticky sa vyjadriť kproblémom, vyrozprávať históriu ulice alebo predstaviť zaujímavého suseda.

Tí, ktorí si nie sú istí, ako film nakrútiť, no majú zaujímavý nápad, sa môžu do 25. marca zapojiť do súťaže námetov. Vybraní účastníci budú mať možnosť konzultovať výrobu filmu spoprednými slovenskými filmármi Robertom Kirchhoffom alebo Mirom Remom. Títo autori im pomôžu rozpracovať svoj námet aporadia, ako ho čo najlepšie nakrútiť.

Do 15. mája je zároveň možné prihlásiť svoj film do súťaže onajlepší My Street Film 2017. Výhercovia si užijú festivalové leto ajeseň plné filmu, pretože získajú akreditácie na filmový seminár 4 živly v Banskej Štiavnici, festival Hviezdne noci v Bytči, MFF Cinematik Piešťany, či MFDF Jihlava ataktiež ročné predplatné na portál dafilms.cz.

Záujemcovia získajú viac informácii na mystreetfilm.sk. My Street Films SK vzniká vspolupráci A4 – priestoru súčasnej kultúry aDoc Alliance Films s podporou International Visegrad Fund.

Viac informácií: http://mystreetfilms.sk/