04. júna

Netradičné pesničkárstvo v A4!

Už tento piatok 8. júna sa môžu tešiť všetci pesničkári a inštrumentálni nadšenci na koncert nórskeho dua Listen To Girl a na svieži projekt slovenského hudobníka Miloša Krmíčka, ktorého mnohí už poznajú vďaka jeho hypnotickému hlasu.

Nápadité aj zvodné pesničkárstvo v podaní Listen To Girl (predtým Girl) je sviežim stelesnením žánru, kde na úspech stačí len talent, gitara a dva hlasy. Christian Winther a Ina Sagstuen sú mladé zjavy vitálnej nórskej scény, u nás už známe aj z projektov Monkey Plot a Ich Bin N!ntendo. Nezapierajú inšpiráciu menami ako Beck, Yo La Tengo, Gal Costa či Jenny Hval, ale znejú inak a osobito.

Miloško Šiesty je pesničkové prekvapenie – čerstvý projekt autora, gitaristu a ukulelistu Miloša Krmíčka (fka gottlieb) s Jánom Klímom (basgitara) a Mariánom Oberthom (bicie). “Texty sú v anglickom jazyku až na jednu pieseň v slovenčine a adresujú témy ako únik z mestského života do hôr alebo na loď, pocit opustenia a skľúčenosti na lodi alebo aj v ľúbostnom vzťahu, strach aj nadšenie, rozchod aj zblíženie, pominutie aj zrod a prežívanie každodenného života v stavoch pozmeneného vedomia.”

Príďte si vychutnať melodické koncerty do priestoru kaviarne v A4-ke.