10. júna

Njú Jórk, Njú Jórk

V stredu 13. júna o 20.00 Vás v KINE INAK v A4 /OD Dunaj, Nedbalova 3, II. poschodie/ čaká už druhé pokračovanie exkurzií po filmových školách v zahraničí:NJÚ JÓRK, NJÚ JÓRK

Tentokrát vyrazíme do Ameriky. Saša Gojdičová, stážistka na Columbia University v New Yorku, donesie niekoľko úspešných krátkych študentských filmov z posledných rokov, ktoré najlepšie demonštrujú naladenie školy aj jej študentov z celého sveta. A pre tých, ktorí majú ambície sa vybrať do zahraničia čosi sa o filme priučiť, bude po filmoch nasledovať malé intro o systéme, výhodách aj úskaliach tejto školy, ktorá je otvorená aj nám.

CU patrí medzi najprestížnejšie filmové školy sveta a ako sa sama prezentuje, jej študenti sa s úspechmi uplatňujú ako v Hollywoode, tak aj v nezávislej kinematografii. Vychováva praktických filmárov s rozprávačským talentom a dokonalým remeslom, ktorí však častokrát po škole hľadajú svoj nezávislý, anti-mainstreamový štýl. O tom, že CU nie je vzdialená ani stredoeurópskej duši svedčí fakt, že jej dekanom bol dlhú dobu Miloš Forman a doteraz patrí medzi pedagógov češka Milena Jelínková, scenáristka Novej československej vlny.

Dobrovoľné vstupné!