24. júna

Nová rezidencia v A4! Maryana Kozak a Danylo Shramenko.

Predstavujeme vám dvojicu umelcov: Maryana Kozak a Danylo Shramenko, ktorí u nás od 16. júna pôsobia v rámci Performing Art Residency 🎬🍻🚂.

Maryana a Danylo sa rozhodli (vy)tvoriť projekt vypovedajúci o ich nezávislej umeleckej tvorbe a priateľstve v internetovej online dobe na pražsko-kyjevskej vzialenosti 1400 km. Ako zasadili projekt do priestoru A4? Príďte si pozrieť ich záverečnú performance.

Divadelný projekt VÝCHOD – ZÁPAD // EAST – WEST vzniká ako dialóg medzi dvojicou mladých ľudí, priateľov, hercov, ktorí žijú a priatelia sa na linke Kyjev – Praha. Budú spolu hovoriť o osobných, mentálnych a kultúrnych hraniciach v ktorých žijeme, ktoré si vzájomne vytvárame a nosíme vo svojich hlavách.

 

MARYANA KOZAK

Čerstvá absolventka Katedry Autorskej tvorby a pedagogiky na pražskej DAMU. Na svojej domovskej katedre pôsobila ako asistentka disciplíny “Dialogické jednání”. Po dobu štúdia vycestovala na zahraničné pobyty do Londýna a Kyjeva. V súčasnej dobe vystupuje so svojim autorským predstavením “Oj Kyjeve,Kyjeve” (Studio Paměť) a predstavením LÁZNĚ tvorivého kolektívu vi.TVOR (Alfrédu ve Dvoře).

 

DANYLO SHRAMENKO

Absolvoval odbor Herectvo na Kyjevskej divadelnej akadémii. Po škole začal spolupracovať s režisérom Vladomm Troitskym v Centre súčasného umenia “Dakh”. Je členom nezávislej ukrajinsko-nemeckej divadelnej skupiny SchenkAndCant, ktorá sa venuje predovšetkým site-specific projektom (GogolFest v Kyjeve, Schloss Freudenberg ve Wiesbadenu, či v berlínskom Deutsch Theatre). V roku 2018 spoluzaložil hudobnú skupinu “Cianistiy Cafel”.

Rezidenčný pobyt Marianny Kozak sa koná s finančnou podporou Medzinárodného višehradského fondu.

 

FACEBOOK EVENT