Novú sezónu privítame oslavou umelej inteligencie

25. januára k nám do A4 zavíta Robert B. Lisek. Umelec, matematik a hudobník, ktorý sa zameriava na radikálne stratégie a taktické médiá. Tešiť sa môžeme na intenzívnu performanciu, v ktorej sa bude prelínať spektrálna, stochastická aj konkrétna hudba, odkaz futurizmu či noise. 

Robert B. Lisek je v súčastnosti zapojený do viacerých projektov zameraných na mediálne a iteraktívne umenie. Väčšina jeho projektov vychádza z postkonceptuálneho a softvérového umenia, avšak zámerne vyvracia akúkoľvek kategorizáciu. Okrem toho, že je priekupníkom umenia založenom na umelej inteligencii a strojovom vzdelávaní, je zároveň skladateľom súčasnej hudby a predstavil sa na koncertoch a výstavách v prestížnych priestoroch ako ZKM Karlsruhe, IRCAM Center Pompidou, Harvestworks New York či STEIM Amsterdam.

https://vimeo.com/262300910

Lisek je tiež vedec, ktorý vedie výskum v oblasti základov vedy (matematika a informatika). Jeho výskumné záujmy sú teória kategórií a algebra vysokej úrovne v súvislosti s umelou všeobecnou inteligenciou. Ďalej je zakladateľom laboratória Fundamental Research Lab a sympóziou ACCESS Art Symposium.

https://soundcloud.com/robert-b-lisek

Na druhý deň po koncerte 26. januára o 11.00 hod sa uskutoční workshop AIAM– Artificial Intelligence for art and music pod záštitom Roberta B. Lisek. Praktický rýchlokurz zahŕňa techniky použiteľné v programovacích jazykoch SuperCollider, Pure Data / Max, Fluxus, Python či Lisp, ale aj pri hackovaní analógových zariadení na detekciu, vytváranie a zosilňovanie hluku.

https://spektrumberlin.de/events/detail/workshop-randomness-machine-learning.html

V rámci projektu medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, spolufinancovaného programom EU Kreatívna Európa a Fondom na podporu umenia.