01. apríla

Oceňovaný film Miry Fornay Môj pes Killer v Kine inak!

Nevideli ste ešte najnovšiu snímku Môj pes Killer režisérky Miry Fornay? Budúcu stredu 10. apríla o 20.00 odpremietame v Kine inak tento skvelý film, za ktorý práve získala na MFF vo Vilniuse cenu za najlepšiu réžiu.Film uvedie slovenská distribútorka Ľubica Orechovská.

Víťazný film taktiež tohoročného MFF v Rotterdame je svetovým kinom nielen vďaka prestížnemu oceneniu a rasovo orientovanej téme. Vymyká sa pátosu sociálnej depky triezvou a minimalistickou naráciou, ktorej štruktúra a tempo premyslene budujú napätie v príbehu jedného dňa z pohľadu osemnásťročného chalana. Ten žije spolu s otcom na slovensko-moravskom pohraničí a čas trávi s rasistickými kamarátmi a s pittbullom Killerom. Stretnutie s nevlastným bratom a matkou, ktorá ho pred mnohými rokmi opustila, však jeho pomerne jednotvárnym životom drasticky otrasie.
Hlavnou hybnou emóciou filmu je hanba, ktorá zachvacuje hlavného introvertného hrdinu nenápadne počas jeho zdanlivo všedného dňa, kde stále na niečo či niekoho čaká. Hanba, ktorá je absurdnou podstatou rasizmu“, povedala o motivácii konania protagonistov stvárnených nehercami režisérka Mira Fornay.

Viac informácií a možnosť rezervácie vstupeniek:http://www.a4.sk/program/2013-04-10-20-00

http://www.pubres.sk/mojpeskiller.php

trailer :: facebook :: event