27. novembra

Petr Marek v divadle: Láhor / Soundsystem a bude to Sexy den

Petr Marek. Určite ho poznáte ako frontmana kapely MIDI LIDI, či ako jedného z tvorcov zoskupenia MONIKINO KINO. Nevenuje sa však výlučne hudbe. Je aj filmovým režisérom, pedagógom na Filmovej akadémii v Prahe a v neposlednom rade aj skvelým improvizátorom a divadelníkom.

V závere novembra, 30. 11. 2017, vo štvrtok, prichádza do A4 – priestoru súčasnej kultúry s divadelnou skupinou LÁHOR / SOUNDSYSTEM.

Bratislavskí diváci sa môžu tešiť na produkciu s názvom SEXY DEN. Predvedie ju monstrsúbor členov, ktorí donedávna pôsobili na moravskej scéne ako rivali. Tí po rokoch obdivu, nenávisti a súperenia vytvorili spoločný LÁHOR / SOUNDSYSTEM.

P. Marek, J. Švarcová, P. Holoubek, M. Moštík, Z. Hudeček, M. Pilařová, R. Rubáš, B. Šedivá, J. Nezhyba, K. Davidová, P. Hronek, J. Najvert sú známi aj z alternatívnych hudobných formácií ako MIDI LIDI, KAZETY, DISNEY, KULMA alebo KRÁSNY SŤAHOVÁK GERARD & SEXUÁLNY NÁBYTOK.

Dvanásťčlenný súbor vystupoval dvakrát až trikrát ročne, vždy s novým improvizovaným repertoárom. To však prelomila úspešná inscenácia 100 PERCENT ALIBI, ktorá mala množstvo repríz. Tento fakt vyvolal búrku v súbore. Približne polovica hercov v súbore vnímala nepoctivo a zároveň nezábavne vystupovať ako “Majstri improvizácie” s už prakticky fixovanou produkciou. To isté sa o dva roky neskôr prihodilo s inscenáciou DISKRÉTNY DEŇ. Súbor však na vavrínoch kvality nezaspal a vyvinul niekoľko hier, ktoré sa neopakujú.

Do Bratislavy prichádzajú práve s takouto novinkou.

Lístky v predpredaji >>>http://bit.ly/2zlZqmB