14. mája

Pohodový Nick Cave – filmy, klipy a hudba

Posledná májová sobota bude vA4-ke patriť jednému znajznámejších interprétov (nielen) tohtoročného letného festivalu Bažant Pohoda – Nickovi Caveovi. Vjúli vystúpi na trenčianskom letisku so svojou skupinou The Bad Seeds, vBratislave ho organizátori festivalu predstavia aj viných umeleckých polohách. Premietnuté budú filmy Vražedný návrh aZem bez zákona, ku ktorým Cave písal scenáre, nebude chýbať prierez jeho videoklipmi aj sprednáškou Petra Konečného ana záver bude hrať Gešo zagentúry Pohoda Festival nielen skladby Nicka Cavea, ale aj jeho priateľov ihudobníkov, ktorých má Austrálčan rád.

Nick Cave je nielen skvelý hudobník, ale aj dôležitý umelec vo filmovom umení. Nejde len ojeho soundtracky, ale najmä oscenáre. Obidva filmy, ku ktorým písal scenár aktoré režíroval jeho priateľ John Hillcoat, patria ktomu najzaujímavejšiemu, čo bolo vostatných rokoch nakrútené. Preto by bolo škoda neuviesť jeho filmy ako festivalový predkrm,“ hovorí Peter Konečný zportálu Kinema.sk, ktorý podujatie spoluorganizuje.

Nick Cave patrí khudobníkom, oktorých sa snažíme niekoľko rokov, takže sme radi, že sa nám ho tentoraz podarilo priviesť na náš festival. Vtomto prípade musím byť aj osobný – jeho hudba akosi patrí ksoundtracku môjho života. Získal si ma už dávno auž ma asi nikdy nepustí. Najmä, ak bude vydávať také skvelé albumy, ako jeho aktuálny Push the Sky Away,“ hovorí za Pohoda Festival s.r.o. Mário Gešvantner, ktorý zakončí večer výberom Caveovej hudby.

Vstupné na celý večer Pohodový Nick Cave bude 5 eur, študenti zaplatia 4 eurá. Vstupenky budú kdispozícii na mieste.

Program:
19.00 Vražedný návrh / The Proposition (2005, réžia: J. Hillcoat, scenár N. Cave, Hudba N. Cave a W. Ellis)
21.00 Videoklipy s prednáškou Petra Konečného (Kinema.sk)
22.10 Krajina bez zákona / Lawless (2012, réžia: J. Hillcoat, scenár N. Cave, Hudba N. Cave a W. Ellis)
0.00 Skladby Nicka Cavea a jeho priateľov púšťa Gešo (Pohoda Festival)

Viac informácií o festivale aj podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk / http://www.a4.sk/program/2013-05-25-19-00/ fb event