02. mája

Prešovské národné divadlo v A4: Good place to die

Tretí máj bude v A4 – priestore súčasnej kultúry patriť šalenému východu. Prichádza Prešovské národné divadlo s inscenáciou GOOD PLACE TO DIE.

Aké je žiť a realizovať sa na periférii? Musí človek odísť do metropoly, aby sa dostal do rebríčka tridsať do tridsať? Je na vine za neúspech mesto? Maľovala by Frída Kahlo rovnako, keby žila v meste, ako je to naše? A ako to že Kant prežil celý svoj život v jednom meste?

Tragikomédia Good place to die, ponúka magicko-grandžový pohľad na to, aký by bol Platonov, keby sa ocitol na svete dnes.Bývalá seriálová hviezda, dnes učiteľ na základnej umeleckej škole – Michal, sa rozhodne naplniť svoje režijné ambície a nacvičiť s deťmi Čechovovho Platonova. Vďaka grantu z EU pri príležitosti roku koňa, naberá Koňar Platonov na základnej umeleckej škole reálne črty a Michal do príprav zapája všetkých svojich kolegov. Platonovom sa však stáva on sám a okrem tvorivej krízy, apatii a zmrazeným emóciám v meste do ktorého sa prichádza umrieť, čelí láskyplnému spiknutiu troch generačne odlišných žien.

Réžia J. Rázusová, Hudba L. Chuťková, Scéna A. Szőke, Kostýmová spolupráca M. Bačová, Účinkujú T. Mischura, Z. Gibarti-Dancáková, G. Mihalčínová, M. Bodoki, J. Sisáková, M. Zeumer, T. Paľo