07. septembra

Rumunská psychologická dráma Pozícia dieťaťa

Aj túto sezónu pokračujeme vo filmovom cykle zvláštnych geograficky poznačených „diagnóz“. Podivné postavy vo vyhrotených stavoch sa tentokrát objavia na temperamentnom juhu – v Rumunsku.
Pozor, film odpremietame hneď dvakrát:
Sobota 14. 9. o 20.00 // http://www.a4.sk/program/2013-09-14-20-00
Nedeľa 15. 9. o 18.00 // http://www.a4.sk/program/2013-09-15-18-00

Rumunská komorná psycho-dráma Pozícia dieťaťa, ocenená na poslednom festivale Berlinale Zlatým medveďom i cenou medzinárodnej federácie filmových kritikov, je ďalším výkvetom rumunskej novej vlny. Formálne jednoduchý a o to autentickejší príbeh o neznesiteľnej materskej láske, ktorá nepozná morálne hranice, graduje do absurdity v momente autonehody. Angažovaná mamička obvineného syna sa snaží konexiami zvrátiť proces, aby ho aj proti jeho vôli zachránila. Je odhodlaná stretnúť sa aj s rodičmi zabitého chlapca. Ako ďaleko je ale dovolené v láske k deťom zájsť?
V sobotu bude po projekcii nasledovať afterparty. Nezvučil so Žakélesom sa dohodli priniesť po intenzívnom filmovom zážitku, oslobodzujúci hudobný. Taký, ktorý možno upevní vaše pozície v gaučoch a stoličkách A4 baru, no nevylučuje ani pohyby končatín inak, ako len v gestikulácii pri diskusiách o vzhliadnutom filme, či pri presune na bar.
Po nedeľnej projekcii Pozícia dieťaťa rozhnodne nevynechajte projekciu českého študenstského filmu Michaela Hogenauera Tambylles. Viac info o filme:http://www.a4.sk/program/2013-09-15-20-00