Áštvorka má dobré vzťahy so susedmi a aj preto sa teší na ďalší medzinárodný večer vo svojom programe. Už 21. septembra vám prinášame jazzový večer v podaní tých najčerstvejších hudobníkov na scéne!
Projekt Polish Jazz 1918-2018 vznikol v spolupráci s wroclavským klubom Firlej a počas septembra prinesie koncerty nielen do bratislavskej Áštvorky ale aj do pražského Jazz Docku či Budapeštianskeho Opus Jazz clubu a Lumen Kávézó. U nás sa môžete tešiť na väčšinu účinkujúcich, ktorí pocestujú ďalej do Budapešti, ak teda chcete mat program pocestných jazzových koncertov kompletný, stačí si už len odskočiť do Prahy na Mikolaja Trzasku. Ostatní prídu za nami do Bratislavy!
Konkrétne to bude vychytený súbor Młynarski-Masecki Jazz Band, ktorý hra swingové poľské šlágre v originálnom súčasnom zvuku. Ich interpretácie sú tanečné aj počúvateľné, nostalgické aj moderné. Tvorba Młynarski-Masecki Jazz Bandu vám pripomenie tradične jazzové medzivojnové ansámble, ale len z diaľky. Hudobníci sa neboja improvizácie ani v žánre tejto klasiky a okrem hudobných tvorivých nekonvencií a neodopierateľnej virtuozity a citu do svojich verzii vkladajú aj hudobný humor a dobrodružnú dávku spontánneho free jazzu.
Wacław Zimpel zas pridá minimalistické kompozície pod vplyvom hudby Ďalekého Východu a Indie. Oceňovaný a plodný klarinetista, skladateľ a improvizátor v jednom po niekoľkých albumoch v spolupráci s hudobníkmi z južnej Indie či Belindou Zhawi zo Zimbabwe uvedie svoj sólový projekt. Waclaw v Áštvorke vystúpi hned dvakrát – druhýkrát ho bude doprevádzať domáci hosť, elektronik Tomáš Prištiak, ktorého už dôverne poznáme z projektu Tante Elze.
Príďte sa potešiť jesenným jazzom, bude to pestré, nostalgické, domáce, exotické, mladé a veselé.
Projekt je realizovaný v spolupráci s Poľským Inštitútom v Prahe, Poľským Inštitútom v Bratislave a Poľským Inštitútom v Budapešti.