27. apríla

Starý Keaton s novou hudbou / ozvučená filmová projekcia

V pondelok 30. apríla o 20. hodine sa v A4 stretne hudobné trio Piaček – Pavelka – Michalec. To sa postará o akustický sprievod k tragikomickej keatonovskej groteske Sherlock, Jr.

Mareka Piačeka znalcom súčasnej hudobnej scény a návštevníkom A4 netreba vôbec predstavovať – a nie je to ani jednoduché pre množstvo zoskupení /Mio-Mio, Voise Over Noise, Pink Big Pig, Frutti di Mare…/ a hyperaktivitu, ktorú vykazuje tento experimentálny skladateľ, pohybujúci sa od improvizácie po súčasnú operu. Na poslednom ročníku festivalu 4 živly sa spojil s “akustickými kolegami” Pavelkom a Michalcom, aby sa spoločne pokúsili o starú dobrú tradíciu – sprevádzať grotesku hudobným doprovodom.

Výber padol na film Sherlock Jr. z roku 1924. Ide o klasické dielo Bustera Keatona, plné jeho humoru so smutnou tvárou. Buster Keaton ako filmový premietač “donquijotsky” podľahol ilúzii, že je skutočným detektívom a zachraňuje svoju česť pred obvinením z krádeže. Samozrejme svojpomocne. Nezomierajúci smutnotrápny humor posunul nový hudobný sprievod do nečakaných rozmerov.