11. januára

SÚŤAŽ / Manuál sprievodcu známymi obrazmi

O umení sa lepšie kreslí, maľuje, vystrihuje a lepí, ako rozpráva – aj preto v A4-ke spájame teóriu s praxou (zvedavosť s tvorením) a pozývame všetky deti od 4 do 11 rokov do výtvarných dielní. Úspešný program naďalej vedie výtvarníčka Monika Pascoe Mikyšková, ktorá deťom pútavo predstaví umenie 19. storočia a priblíži výtvarné techniky ako aj prístupy, s pomocou ktorých vytvoria umelecké diela – aspoň tak odvážne ako Vincent van Gogh i Edvard Munch, dojímavé ako Claude Monet i dramatické ako Jaques Louis David alebo Jean Dominique Ingres. Kurzov sa môžete zúčastniť jednotlivo, alebo sa prihlásiť na celý program (18 lekcií) za zvýhodnenú cenu 90€, pričom jeden workshop stojí 6€.

Neváhajte a prihláste svoje deti na m.pascoe.mikyskova@gmail.com

!!SÚŤAŽ!!

Pre staršie deti máme pripravenú aj súťaž! Nalistuje/vygooglite si známu maľbu 19-teho storočia (odporúčame Munchov Výkrik!) a odfoťe seba alebo niekoho zo svojej rodiny napodobňujúc tento slávny výjav- my budeme potom hádať, akú maľbu stvárňuje. Dvaja mladí autori najvydarenejšie interpretácií získajú mesačné vstupné na výtvarný kurz zdarma (a veľa zábavy pri pózovaní, sľubujeme). Vaše umelecké diela posielate do 17. 1. nam.pascoe.mikyskova@gmail.com

Začíname už 11. januára v skupinách pre mladšie (4-6roky) a staršie deti (7-11roky). Tešíme sa na vás – aj na súťažné príspevky! skúste sa odfotiť ako postavy z týchto slávnych malieb: