21. septembra

Tajomný pesničkár Troy Von Balthazar sa vracia na Slovensko

Spevák a gitarista kultových Chokebore sa slovenskému publiku prvykrát predstavil na Pohode v roku 2009. Tajomný pesničkár Troy Von Balthazar sa po štyroch rokoch vracia, aby svoj aktuálny sólový materiál predstavil 27. septembra v A4ke.

Troy je unikátny exemplár pesničkára. Narodil sa na Hawaii a svet ho spoznal ako hlas kultovej kapely Chokebore. Táto učarovala aj samotnému Cobainovi natoľko, že ich zobral s Nirvanou na (žial posledné) turné. Ako to však chodí, kapela sa časom rozpadla a Troy sa rozhodol upísať svoj život hudbe naplno, so všetkým čo príde. Cestuje po svete sám so svojou gitarou a hrá piesne z iného sveta. Tento tajomný introvert, zvukový experimentátor, slová starostlivo vyberajúci básnik a podivín so zvláštnym zmyslom pre humor sa konečne nechal ukecať a príde k nám zahrať svoje citlivé piesne. Vidieť tohto pána hrať naživo je naozaj udalosť, preto neváhajte a príďte!
V súčasnosti dlhodobo žije vo Francúzsku, kde má pravdepodobne najsilnejšiu fanbase. Pred rokom vydal svoj tretí sólový album “… is with the demon” a aktuálne pracuje na novom materiáli. U nás sa predstaví iba druhykrát, susedné Česko však navštevuje pravidelnejšie – predskakoval napríklad Melisse Auf Der Maur alebo post-rockerom Mono.

http://troyvonbalthazar.bandcamp.com/
troyvonbalthazar.net
facebook.com/troyvonbalthazar
http://youtu.be/PdXdMo3L9lI

Eustace Cranch je chlapec s gitarou, ktorý sa postará o hudobný úvod.

Celý koncert sa odohrá v A4 Kafé. Vstup je odporúčaný 10 €, budú sa však akceptovať aj nižšie sumy od 7€ (určite však organizátori nepohrdnú dobrovoľnými príspevkami naviac). Počet miest je limitovaný a je dosť možné, že sa neskôr nezmestíte, preto odporúčame prísť rozhodne skôr alebo si rezervovať vstup TU.

fb event