06. novembra

Tešte sa: Divadlo SkRAT v novembri!

V novembri si pre vás Divadlo SkRAT pripravilo reprízy najnovších inscenácií.Okrem vystúpení na domácej scéne, v A4, bude Divadlo SkRAT aj cestovať.

najbližší utorok si nezabudnite nechať voľný čas na predstavenie TAbu.

Je rok 2015… Poznáte ešte nejaké tabu? Stáva sa vám, že už skutočne nič nie je pre vás posvätné?Príďte do Divadla SkRAT a vychutnajte si TAbu v podaní autorskej kolektívnej tvorby hercov a herečiek, ktorí s tabu dlhé roky bojujú… Alebo sú iba dobrovoľne v jeho zajatí?A ako je to s vami?

Začíname o 20:00.

V A4 budete môcť 23. a 30. novembra vidieť aj úplne najnovšiu inscenáciu Divadla SkRAT, Donor, swingers a iné experimenty…, ktorej autorom a režisérom je Dušan Vicen.

Donor, swingers a iné experimenty… je zrkadlom konania ľudí v kritickýchsociálnych situáciách. Na sociálny status postáv v kolíznych okamihoch nadväzuje i podtitul inscenácie – Nikdy vopred nehovorte ako sa zachováte v nejakej situácii.

Slovné spojenie „nejaká situácia“ je pre SkRAT, a platí to aj pre najnovšiu inscenáciu, zakaždým vygradovaná až do absudnej polohy, a preto na diváka pôsobí predovšetkým komicky.

Predstavte si napríklad moment, kedy ste nútení získavať neustále peniaze, nemáte však stabilný príjem, a preto vyhľadávate akékoľvek spôsoby zárobku. Pravidelne chodíte tlieskať do televíznych show, aby ste na konci dostali 15 eur na ruku, ste ochotní prijať od donora jeho spermie a vynosiť dieťa, či dokonca prijmete ponuku zúčastniť sa s partnerom, ale aj bez neho, swingers párty.

Vstupujete dobrovoľne do experimentov, v ktorých popierate samých seba. Akosi v dennodennom zhone za peniazmi alebo vzrušením sa z ľudí vytráca ľudskosť. Aj najnovšia inscenácia SkRATu, veľmi podobne ako predošlé, je pre diváka zaujímaváokrem vtipu, práve tragickosťou, ktorá vyplýva z každodennej reality.

V novembri, 21.11., sme sa po prvýkrát zapojili do celoslovenského podujatia Noc divadiel, v rámci ktorého vystúpime s inscenáciou Môj lov!(e) na festivale Víkend atraktívneho divadla vo Zvolene.

Dňa 25.11. budete môcť vidieť našu inscenáciu Narodeniny v banskobystrickej Záhrade.

Sledujte program Divadla SkRAT a využite možnosť zakúpiť si lístky v predpredaji prostredníctvom interticket.sk

S podporou mestskej časti Bratislava – Staré mesto a BSK.

Tešíme sa na vás!