V A4 sa chystajú jedinečné workshopy kreatívneho zvukového programovania a webových technológií pre malých aj veľkých

V bratislavskom A4 – priestore súčasnej kultúry sa v júni odohrajú dva workshopy kreatívneho programovania. S Ferom Királym sa deti vo veku 10-14 rokov pozrú na zvukové programovanie v programe Sonic Pí, a s lektorkou Alexandrou Verzier sa zameriame na interaktívne inštalácie, webový dizajn, kreatívne aplikácie či audiovizuálne vylomeniny s P5.JS.

 

Klavirista, hudobník a programátor Fero Király, ktorý je známy napríklad z oceňovaného projektu Cluster ensemble, bude už po tretí krát v A4 viesť workshop pre deti o kreatívnom zvukovom programovaní. Deti sa naučia vytvárať svoju vlastnú hudbu prostredníctvom populárneho open-source softvéru Sonic Pi. Účastníci a účastníčky pritom nepotrebujú mať predchádzajúce skúsenosti s hrou na hudobný nástroj, všetko čo im stačí je úprimný záujem o hudbu.

Workshop Sonic Pí s Ferom Királym v júni 2019. Foto: Magdalena Tsaneva

 

Workshop kreatívneho zvukového programovania pre deti vo veku 10-14 rokov sa koná v A4, 17-18.6.2021. Registrácia je možná na maily workshop@a4.sk

 

Koncom júna sa v A4 s Alexandrou Verzier, umelkyňou a absolventkou odboru Media Technology na Leidenskej univerzite zameriame predovšetkým na kreatívne programovanie grafiky a webových technológií s P5.JS. 

Workshop P5.JS v júni 2020. Foto: Santiago Mejías. 

 

P5.JS je programovacie prostredie, ktoré prenáša Processing na internet. Oba tieto nástroje si obľúbili umelci vytvárajúci interaktívne inštalácie, webový dizajn, kreatívne aplikácie a iné audiovizuálne vylomeniny. Je to tiež spôsob, ako si začínajúci programátori môžu osvojiť Javascript s dostatočným množstvom zadných vrátok, aby prežili bolesti hlavy a frustrácie, ktoré k programovaniu patria. Počas workshopu sa dozviete o kreatívnych narušeniach webu a napíšete svoje vlastné programy, aby sme všetci mohli ďalej šíriť zle napísané a napoly rozbité, no poetické kúsky kódu v strašidelnom, mocnom world wide webe. 

Workshop Úvod do kreatívneho programovania a webových technológií s P5.JS sa koná 27.6. v A4, pričom registrácia je možná na maily workshop@a4.sk

 

V rámci projektu medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, spolufinancovaného z programu EU Kreatívna Európa, Fondom na podporu umenia a Hlavným mestom SR Bratislavou.

 

________________

 

 

Kontakt: Daniel Vadas, PR Manažér A4, promo@a4.sk

O A4: A4 – priestor súčasnej kultúry je nezávislé kultúrne centrum zamerané na aktuálnu umeleckú tvorbu v súčasnom profesionálnom divadle a tanci, hudbe, filme, vizuálnej kultúre a umení nových médií. Vzniklo v roku 2004 spojením úsilia viacerých občianskych kultúrnych organizácií ako jedno z prvých kultúrnych centier na Slovensku založených zdola. Odvtedy je A4 živým, inšpiratívnym a medzinárodne aktívnym uzlom stredoeurópskej kultúrnej scény, priestorom pre tvorivý experiment a miestom nových, neobvyklých zážitkov pre otvoreného diváka. Venuje sa nielen uvádzaniu súčasnej tvorby, ale aktívne podporuje aj vznik nových diel a vzdelávanie v uvedených oblastiach. Popri programe s jasnou umeleckou víziou sa A4 angažuje aj v širšej verejnej debate o dôležitých spoločenských témach, ako je vytváranie podmienok pre fungovanie nekomerčných kultúrnych aktivít, kultivácia verejného priestoru, urbánny rozvoj a podobne.

www.a4.sk