15. apríla

Vernisáž výstavy Priestor pamäte

Po finisáži troch fotografických cyklov “Zem v trojzmysle” prichádzame s ďalšou výstavou. 24. apríla pozývame do A4 na vernisáž výstavy “Priestor pamäte”.
Pamäť je virtuálnym priestorom pre zbierku vizuálnych obrazov, ktoré sa prisôbením času a situacií menia a vytvárajú nové príbehy. Zabúdame, rekonštruujeme minulosť, vedome či nevedome manipulujeme so spomienkami. Výstava je koncipovaná ako príbeh, sústredí sa na pamäť a jej priestor. Štvorica autorov zo Slovenska a Českej republiky nám podáva výpoveď o vlastnom chápaní mechanizmu pamäti skrz svoje fotografické cykly. Lucia Kotvanová zhmotní svoje vnímanie priestoru pamäti pomocou inštalácie vytvorenej priamo pre túto výstavu.

Na výstave sa vám predstavia autori Lenka Bukačová a Marek Štim z katedry Fotografie na Fakultě Umění a Dizajnu v Ústí nad Labem, Ivana Osuská z katedry Fotografie na Vysokej škole Výtvarných Umení v Bratislave a Lucia Kotvanová a Michal Huštaty z katedry Intermedií a Multimedií taktiež na VŠVU. (Lucie Kordačová)

Viac informácií o výstave:http://www.a4.sk/program/2013-04-24-18-30

fb event