21. novembra

John Chantler

08/09/2018
A4 Priestor súčasnej kultúry
John Chantler

/////////////////////
JOHN CHANTLER (AUS/SWE)
V Štokholme žijúci hudobník austrálskeho pôvodu je vyhľadávaným menom na svetovej experimentálnej scéne, tkajúci pôsobivé textúry na modulárnom syntetizátore a ďalšej elektronike. V rámci medzinárodného projektu Re-Imagine Europe, ktorého súčasťou je aj A4, vytvoril pre prestížnu francúzsku inštitúciu Ina GRM skladbu, ktorej materiál teraz predvedie v rozšírenej live verzii pre 4-kanálový zvukový systém.
http://inventingzero.net/

The Australian John Chantler created a composition for the French institution Ina GRM, as a part of the international project Re-Imagine Europe, which he presented in an extended live version for a 4-channel sound system.

Koncert a video z koncerta Johna Chantlera z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Concert and video from the concert of John Chantler supported using public funding by Slovak Arts Council.

///////////////////////////////
Koncert a video z koncertu bolo vytvorené A4kou v rámci projektu Re-Imagine Europe, spolufinancovaného z programu Európskej únie – Kreatívna Európa.

Concert and video was produced by A4 as a Part of Re-Imagine Europe, co-funded by the Creative Europe programme of the European Union. Re-Imagine Europe is initiated by Sonic Acts (NL) and coordinated by Paradiso (NL) in collaboration with Elevate Festival (AT), Lighthouse (UK), Ina
GRM (FR), Student Centre Zagreb / Izlog Festival (HR), Landmark / Bergen Kunsthall (NO), A4 (SK), SPEKTRUM (DE) and Ràdio Web MACBA (ES).

Video & editing: Daniel Kazankov