30. novembra

SuperCollider z Botanickej: #4 OSC / Online kurz zvukového programovania

Online kurz o programovaní zvuku a hudby s Ferom Királym

OSC protokol je ďalším rozšíreným spôsobom, ako medzi sebou môžu cez sieť komunikovať viaceré zariadenia či programy, a ktorým sa dajú ovládať zvukové procesy v SuperCollideri. Ako presne na to, to sa dozviete v tejto časti kurzu.

SuperCollider je jeden z najefektívnejších programovacích jazykov pre syntézu a spracovanie zvuku, algoritmickú a generatívnu kompozíciu, live coding, zvukový dizajn a mnoho ďalších tvorivých audio aplikácií. Okrem toho je open source a funguje na väčšine operačných systémov. Po úspešnom odskúšaní workshopu pod vedením Fera Királya v podobe pravidelného kurzu v A4 teraz ponúkame online verziu každému so záujmom o tvorivý prístup k hudbe a zvukovému umeniu. Či už máš skúsenosti s programovaním, alebo nie: cyklus je určený pre hudobníkov, skladateľov, zvukových umelcov, programátorov a všetkých nadšencov a nadšenkyne elektronickej hudby. Na jednotlivých tematických sedeniach sa postupne naučíme vytvárať vlastné zvuky, nástroje a hudobné štruktúry.

Jednotlivé časti kurzu budú postupne zverejnené na tomto Youtube kanále – A4 TV.

Kód k jednotlivým dielom nájdete tu:
https://github.com/paum3/Supercollider_z_botanickej

Prípadné otázky píšte ako komentáre pod video.

——–
Pripravila A4 v rámci projektu medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, kofinancovaného z programu EU Kreatívna európa a s podporou z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia a Nadácie mesta Bratislavy.