Zmysluplná hudba s minimálnym zásahom človeka! VCV Rack III.

Prejavte svoje zvukové fantázie! Pozývame na záverečný workshop výroby hudby pomocou populárnych modulárnych syntetizátorov. Posledný, teda tretí workshop sa uskutoční už v sobotu 25. mája o 14.00 u nás v A4.

 

O čom bude?

 

Tretí worskshop už bude o niečo náročnejší a je určený pre absolventov predošlých kurzov, či ľudí so znalosťou základov modulárnej syntézy. Pod vedením Ondřeja Spiritzu sa naučíte ako prepojiť moduly syntetizátora, oživiť tvorbu generatívnymi štruktúrami a vytvoriť zmysluplnú hudbu. „Pozrieme sa tiež na využitie syntetizátora v rôznych hudobných žánroch,“ prezrádza Ondřej.

 

Lektor Ondřej Spiritza

Ondřej je nadšencom hudby, hrá v niekoľkých kapelách a po večeroch „pájkuje veci“.  „V minulosti boli bohužiaľ synthy exkluzívne iba pre ľudí, ktorí si ich mohli dovoliť. Pájkovanie tiež nie je pre každého a tak dosť talentovaných ľudí nemalo možnosť tvoriť. Koncom roka 2017 sa objavil VCV Rack, ktorý je open source a viac menej zadarmo. Zdalo sa mi zbytočné sedieť doma a nechať si to všetko pre seba, tak robím workshopy.“

 

VCV Rack

Nadšenci elektronických zvukov sa čoraz viac učia tvoriť hudbu vďaka populárnemu programu VCV Rack. Tento voľne dostupný softvér si získava čoraz viac priaznivcov. Medzi výhody jeho softvérovej verzie patrí prakticky nekonečná flexibilita, pri ktorej môže tvorca nechať voľný priechod svojím zvukovým fantáziám. Príďte ich prejaviť už budúcu sobotu o 14.00 do A4 – priestoru súčasnej kultúry.

web VCV Rack 

FACEBOOK EVENT

Workshop sa uskutoční v rámci projektu medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, spolufinancovaného programom EU Kreatívna Európa a Fondom na podporu umenia.