13. januára

A4 oslávi osem rokov

Bratislavské centrum súčasnej kultúry A4 – nultý priestor začalo fungovať presne pred ôsmimi rokmi v priestoroch Domu umenia. V utorok sa s priestorom rozlúči v rámci narodeninovej oslavy s príznačnýmnázvom Dvakrát štyri a radosť?, ktorá bude spojená s koncertom amerických LUCKY DRAGONS.

A4 – nultý priestor sa po ôsmich rokoch lúči s priestorom. Po Ministerstvom kultúry zrušenej decembrovej netransparentnej súťaži o dramaturgickú spoluprácu pri využívaní V-klubu sa bude musieť naplánovaný program odohrať v núdzovom režime v náhradných priestoroch. Paradoxne posledným podujatím na doterajšom mieste v Dome umenia bude oslava narodenín A4-ky.

V utorok 17. januára o 20.00 hodine sa so svojou osobitou performance po prvýkrát na Slovensku predstaví losangelská dvojica “post-pesničkových” experimentátorov Lucky Dragons, niekedy tiež považovaných za predstaviteľov tzv. folktroniky. Luke Fischbeck a Sarah Rara vydávajú na značke Upset the Rhythm a verejnosti sa predstavili vo významných umeleckých centrách ako je MOMA PS1 v New Yoku či parížske Centre Georges Pompidou. Sú známi svojimi strhujúcimi psychedelickémi koncertmi, do ktorých radi zapájajú aj publikum. V rámci narodeninovej oslavy tak bude možnosť nielen obkolesiť toto americké duo, ale aj ľudí pri nasledovnej tancovačke, o ktorú sa postarajú Stix a britský hudobník Jonny Fox aka Aches.

Viac informácií o podujatí i o vstupnom nájdete tu. Vstupenky si môžete rezervovať tu.