24. júna

A4 sa vezie na Escalatore: čakajte pozitívne zmeny!

A4 expanduje! A nielen kultúrne, ale aj geograficky. Svoje pole pôsobnosti zatiaľ síce nerozširujememimo Bratislavy, zato sme sa však pekne rozcestovali. Po májovej účasti na Trans Europe Halls v talianskom Lecce, sme začiatkom júna navštívili aj východné Slovensko, kde sme sa v Košickej Belej zúčastnili vzdelávacieho programu pre kultúrny rozvoj organizácií – Escalator. Stalo sa tak pod vedením britských kultúrnych tútorov Sandyho Fitzgeralda, Paula Bogena a Sue Kay.

Pre nás to bol skvelý týždeň plný intenzívneho štúdia, s množstvom skvelých nápadov a inšpirácií, ktoré nás opäť priviedli o pár krokov bližšie k nášmu spoločnému cieľu: neustále vytvárať priestor a podmienky pre súčasné umenie v jeho rôznych formách a podobách, zároveň však prostredníctvom neho posúvať hranice, inšpirovať a otvárať mysle nielen našim doterajším návštevníkom, ale aj širokej verejnosti.

Povzbudilo nás aj to, že pri výbere účastníkov do programu spadajúceho pod organizáciu Košíc 2013 (Creative Industry SK) sa nekládol dôraz len na ambície a odhodlanie, ktoré nás sprevádzajú už celých 12 rokov, ale aj kreativitu a originalitu. A4 si tak prešla školením, seminármi, koučingom, mentoringom, biznis a strategickým plánovaním, či plánovaním výskumu a vývoja organizácie.

Celé stretnutie malo o to krajší rozmer, že sme sme na ňom mali možnosť participovať s množstvom rovnako naladených KULTURistov, ktorí nesršali len inšpiráciou a kreatívnymi nápadmi, ale aj skvelým zmyslom pre humor. Veľká vďaka preto patrí Nástupišťu 1-12, CHAT – Creative Healing Art Therapy, Azimut, Soyart, WOONT, Zastávka Priekopa, Karpatská nadácia, Mazal Tov – Festival židovskej kultúry Košice, Biela Noc, Artist a PST! Ak ich projekty ešte nepoznáte, určite ich sledujte na ich FB stránke, prípadne ich neváhajte podporiť aktívnou účasťou na eventoch, ktoré organizujú. Nebudete ľutovať.

Pokiaľ ide o náš tím, A4 je plná energie, a kým vy budete v júli od nášho programuoddychovať, my budeme pilne pracovať na nových výzvach, ktoré nám Escalator priniesol. Tešíme sa na vás v auguste!