31. augusta

A4 v Taliansku, testujeme Escalator

Alebo Escalator testuje nás. Od júna ubehol nejaký ten čas anaši britskí mentori sa nám opäť rozhodli pozrieť na zúbok. Vzdelávací program pre kultúrny rozvoj organizácii Escalator pod vedením košickej neziskovej organizácie Creative Industry SK nás tak opäť vytrhol z povinností a premiestnil na ďalší zo vzdelávacích pobytov vnaozaj inšpiratívnom prostredí. Stalo sa ním talianske centrum OZU v romantickej divočine cca 4 km od Montoleone Sabino.

Obklopení sochárskym a fotografickým ateliérom myslím na to, aké šťastie je pracovať pre A4 a popíjať na raňajky, obed aj večeru kvalitné talianske víno 🙂 Ale žarty nabok. Prišli sme sem zdokonaľovať naše schopnosti, aby sa aj naša A4 stala príjemným, tiež však profesionálnym kultúrnym centrom, ktoré vždy radi navštívite. Opäť sme tu našli našich skvelých kolegov z branže, ktorými súNástupište 1-12,CHAT – Creative Healing Art Therapy,Azimut,Soyart,WOONT,Zastávka Priekopa,Karpatská nadácia,Biela NocaPST! Všetko sú to skvelé projekty spojené s kultúrou a umením, ktoré stojí za to sledovať.

Nad našou snahou zdokonaliť projekty ktorým veríme, bdejú už tradične britskí lektori Paul Bogen a Sandy Fitzgerald, o svoje skúsenosti sa však delia aj ďalší inšpiratívni ľudia. Paul Bourne je umelecký riaditeľ cambridgskej divadelnej spoločnosti Menagerie, ktorá tiež stojí za divadlom New Writing productions. Okrem režírovania divadelných hier a produkovania festivalov s rovnakým zameraním v Cambridgi a Londýne tiež učí divadlo v Británii, Európe, ale aj USA.

Agata Etmanowicz je viceprezidentkou nadácie Impact a spolu-zakladateľkou nadácie Poľsko bez bariér, pracovala však aj pre Poľské ministerstvo kultúry. Violetta Curry je profesionálna jazzová speváčka, pôvodom z Philadephie, usídlila sa však v Barcelone. Do Escalatora prispieva tréningami zameranými na osobnostný rozvoj a poznávanie svojich schopností.

Nakoniec pár informácií o OZU, ktoré bolo založené v roku 2005. Ide o multifunkčný kultúrny priestor, stvorený v bývalej továrni na cukríky. Vsúčasnosti je umeleckým laboratóriom, ale aj centrom pre kreativitu všetkého druhu. Hosťuje mnohých umelcov a kultúrnych manažérov, je miestom ako stvoreným pre workshopy, či vzdelávacie pobyty. Vznikajú arozvíjajú sa tu mnohé inovatívne kultúrne programy aaktivity.

Tešte sa na fotky!