14. januára

Art’s birthday: Caramelos celebration kit

Medzinárodné narodeniny umenia (17. január) budú mať tento rok v bratislavskom priestore A4 podobu minifestivalu slovenskej experimentálnej elektronickej hudby. Mladá generácia zvukových tvorcov prichádza s rôznorodými konceptami, ktoré počas večerného maratónu vyskladajú pestrý obraz o aktuálnej podobe scény. Od elektroakustickej improvizácie, počítačovej interaktivity, netradičných ovládačov a digitálnej syntézy cez príklon k čoraz módnejšej analógovej lo-fi estetike, chrapľavý noise a temný drone až po radikálnu performance odkazujúcu na subkultúrne žánre.

Bolka/Krekovič
Nečakané erupcie digitálneho mikrotonálneho glitchu a zrážky syntetických častíc v pomyselnom sónickom urýchľovači: tak nejako bude znieť naživo premiéra spolupráce Matúša Kobolku, študujúceho sonológiu v holandskom Haagu so Slávom Krekovičom (Voice Over Noise, Shibuya Motors, Musica falsa et ficta…). Objavovanie nových zvukových aj mentálnych zákutí bude mať podobu energického improvizovaného duelu vytvoreného s pomocou free softvéru, ovládaného netradičnými interfacemi.


http://zvukolom.org/01-mrkvabolka
http://shibuyamotors.com/

Zelený Antoin + VJ Mean Ray
Drsnejšia osobnosť schizofrenickej postavy, ktorej druhá polovica je známa ako Jacques Kustod sa predstaví potemnelým lo-fi vystúpením s prvkami techna, noisu a black metalu, sprevádzaným živou videoprojekciou, ktorú pripravil brniansky umelec Michal Fridrich. Obaja sú pokračovateľmi tradície Chernobyl Kolektivu.


https://soundcloud.com/easterndaze/zeleny-antoin-live-at
http://www.facebook.com/ZelenyAntoin?fref=ts

Aidan Zaal
Sólové “deathbient” predstavenie rožňavského hudobníka Petra Kerekesa, ktorý na jar vydal album Chi Alsepsy. Na rozdiel od svojho laptopového alter-aga Chainsaw Yoga, tu uplatňuje pri vytváraní snovo-evokatívnych zvukových krajín a dekonštruovaných rytmov hardvérové syntentizátory a ďalšiu “krabicovú” elektroniku.


http://aidanzaal.bandcamp.com/

BIOS
Dvojčlenná zostava košických vizuálnych umelcov v zložení Boris Sirka a Jozef Tušan. Ich živé vystúpenia sú charakteristické audiovizuálnym site specific live act-om a žánrovo sa prikláňajú k postupom analógového komponovania starej školy industrial music a k súčasnej drone scéne. Príležitostný spev kombinuje blackmetalové vokály s recitáciou. Táto hudobná “osnova” je sprevádzaná autorskou videoprojekciou, ktorá uzatvára temný kruh vrstiev a hlukových plôch.


http://biosproject.bandcamp.com/

Amen Tma
Nový projekt dua Daniel Tóth (tiež známeho pod menom ::.: a ako člena kultových zoskupení Poo či Angakkut) a Acidmilk využíva vlastnoručne vyrobené analógové bicie moduly aj digitálnu elektroniku. Kombinácia dronových plôch s ráznejšími beatmi má za výsledok sugestívne, pozvoľna sa vyvíjajúce rytmizované textúry.


http://poo.sk/

Ružoví kovboji
Extrémna performance v oblekoch, kravatách a ružových košeliach. Divoké elektronické rytmy, excentrický spev. Radikálny spektákel pripraví zostava, ktorá je v skutočnosti prezlečenou časťou známeho kolektívu Urbsounds (spojenie projektov Urbanfailure a rbnx).

“Dve mŕtvoly kovbojou na pár minút obživnú, aby mohli pomojkať svoje ôvečky vo veselom country štýle s rúžovými jazvami slovenskej kultúrnosťi.”


http://www.urbsounds.sk/

2013 / 19:10 – 19:30 [gmt] Slovak Radio / Live from Bratislava

http://www.a4.sk/program/2013-01-17-20-00

Rezervácie: info@a4.sk

fb event