28. októbra

DIGITOPIA: senzorická rukavica a tabuľka chemických prvkov

Hudba, to je aj kontrabas v kombinácii so špeciálnou rukavicou, vybavenou senzormi. Virtuózne zvukové sample ovládané pohybom ruky, to je projekt KRK (USA). Brniansky umelec Jiří Suchánek (CZ) oživí Atómovú syntézu, ktorá spočíva v “ozvučovaní” Mendelejevovej periodickej tabuľky prvkov. DIGITOPIA už v pondelok 2. novembra.

Cyklus koncertov elektronickej hudby Digitopia opäť ožíva a jeho misia je rovnaká ako kedysi: vyhľadávať zvukové performance nápadito využívajúce nové médiá a technológie.

Americký projekt KRK založili pred desiatimi rokmi kontrabasista a elektronik George Cremaschi a multimediálny umelec Mathew Ostrowski, ktorého hlavným pracovným nástrojom je počítač a špeciálna rukavica vybavená senzormi.

Pohybmi ruky dokáže Ostrowski virtuózne ovládať zvukové sample v duchu novodobej spontánnej musique concrète. Čaká nás vzrušujúca jazda plná elektroakustickej improvizácie at its best!

http://www.georgecremaschi.com/
http://www.ostrowski.info/

Ešte predtým náš visegrádsky rezidentný umelec z Brna Jiří Suchánek odprezentuje svoj nový projekt Atomová syntéza, ktorý spočíva v “ozvučovaní” Mendelejevovej periodickej tabuľky prvkov.
http://www.jiri-suchanek.net/

Vstupné: 6 € na mieste / 4 € predpredaj Interticket