04. februára

Divadelný február v Áštvorke

Milí priatelia, diváci & diváčky, vo februári sme pre vás pripravili viacero repríz domáceho Divadla SkRAT. Na čo sa môžete tento mesiac tešiť sa dozviete nižšie!

V pondelok, 5. februára budete mať možnosť užiť si 1. reprízu najnovšej inscenácie – vytvoreniej sériami monodrám,MONO – STEREO – SURROUND. Ak to však nestihnete, nezúfajte,tento mesiac vám poskytneme viacero termínov. Ďalšie reprízy sú naplánované na 13. a 22. februára. Lístky v predpredaji nájdete na a4.interticket.sk

Vo štvrtok, 8. februára, sme do programu zaradili inscenáciu PARANOJA, v ktorej môžete uvidieť okrem stabilného tímu SkRATu aj kolegov, Stanku Vlčekovú a Jozefa Vlka z DEBRIS COMPANY. Lístkytu.

Presne o týždeň neskôr, 15. februára, si príďte užiť inscenáciu, ktorá získala od medzinárodnej poroty na festivale Nová dráma cenu GRAND PRIX, Extrakty a náhrady. Lístkytu.

Utorok, 20. február, bude patriť inscenácii TAbu, ktorú vnímame aj ako ponášku, odkaz na dielo Ťapákovci. Sú to však aktuálni Ťapákovci, s ktorými sa jednoducho stretnete aj v roku 2018. Lístkytu.

Hosťovačky budú tiež stáť za to tento mesiac!

9. február bude patriť DEBRIS COMPANY a jednej z ich najnovších inscenácií WOW!Ako keď dva neladiace tóny hrané naraz vytvárajú kvalitatívne novú skladbu, tak násdisharmónia našich hodnôt núti premýšľať, kritizovať a pozerať sa na veci z iného uhla.Vnútorná konzistencia je len známkou nedostatočného premýšľania. Majú dejiny smer? Inscenácia jeinšpirovaná poéziou Eugena Gindla WOW! Lístkytu.

Mysleli sme aj naše najmladšie publikum. 23. februára, si môžete prísť pozrieť so svojimi ratolesťami inscenáciu JUMIKA, ktorá je z produkcie Priestoru súčasného tanca.Jumika je tajomná bytosť, ktorá ma spája s domovom od ktorého som vzdialená, je mojím spojením so slovanskými koreňmi; je všetkým a cíti všetko. Svety sa schovávajú v jej šatách.Autorské tanečné predstavenie ideálne ako prvý dotyk dieťaťa s divadlom a tancom. Lístkytu.

24. februrára do Áštvorky zavíta Divadelný kabinet východňara s inscenáciou KON(SPIRITUAL)

Lístkytu.

čo sa stane, keď tridsiatnik uverí tej pravej teórii? nič. pretože nič viac, ako pravá teória už neexistuje.existuje iba kompót, lečo a päťdesiatdvojka… a potom už len spirituálna kóma uprostred fermentujúceho cukru, ktorý nikto nikdy do kvasu nepridal…

Desa, Saša a Paša očakávajú príchod veľkého Tichomíra. V kotle prebieha destilačný proces z ktorého vzíde dar veľkému človeku. Prvá osemdesiatka sa vylieva, druhá koštuje. Varenie sa stalo rituálom. Uprostred výparov vzniká paralelný svet. Svet dobrých ľudí.. V Lidli nie je týždeň dobrých ľudí, v Lidli je len čabajka a pitralon. Uprostred výparov je možné pochopiť aj vesmír.