okt

15

nedeľa o 20:00

HUGAR & Ecetera BAND

Výnimočné spojenie “hudby ostrova” s “hudbou Malých Karpát”. Islandská kapela Hugar a slovenské hudobné zoskupenie Ecetera band odohrajú 15. októbra spoločný dvojkoncert v A4 – priestor súčasnej kultúry.

O Islande sa zvykne hovoriť aj ako o krajine ľadu a ohňa a taká je aj autorská tvorba severského post- rockového dua Hugar z mestečka Seltjarnarnes. Mladá dvojica Bergur Þórisson & Pétur Jónsson, ktorá navštívi Slovensko po prvýkrát, predstaví ich čerstvý album, ale aj skladby z debutového eponymného albumu. Hudba dua Hugar vás očarí éterickými gitarami, jemným klavírom a elegantnými sláčikmi. Ich debut označil britský denník Independent za okúzlujúci neoklasický album.

Inštrumentálna hudba formácie Hugar podnieti vašu imagináciu, ukolíše myseľ a rozbúcha srdce. Mimochodom – slovo “hugar” znamená v islandskom jazyku “myseľ”.

https://www.youtube.com/watch?v=QmHknr66WBw

Koncert otvorí kapela Ecetera band z Bratislavy, ktorá zahrá svoje podmanivé hudobné príbehy v štýle progressive rock v sprievode originálnych videoprojekcií od domácich i zahraničných umelkýň – Martina Šperková (SR), Claire Paugam (FR), Petra Rybanská (SR) a Aleksandra Śnieżek-Markiewicz (PL). V obsadení spev, klavír, flauta, husle, violončelo a bicie nástroje prinesie hudobnú poetiku, ktorá k poslucháčovi prehovára originálnym jazykom a vytvára až kinematografický dojem. Obsadenie: Laura Lovišková – klavír, autor hudobných kompozícií Jana Maria Stefancic – flauta Klára Zbožinková – husle Kristína Smetanová – spev Lenka Novosedlíková – xylofón, zvonkohra, elektronika Marcel Petráš – violončelo Peter Čaputa -bicie, basgitara

https://www.youtube.com/watch?v=iQk2Tbi_5dM