apr

16

nedeľa o 20:00

Tereza Krejcova & coll.: How to represent a broken heart? (NU DANCE FEST 2023)*

vstupné: 8€ predpredaj / 10€ na mieste / 5€/7€ študenti / 0€ seniori, ZŤP

Slovenská premiéra / (30 min)

Narušený a nepochopený romantický hrdina sa vydáva na cyklickú cestu.

Zlomené srdce ho poháňa vpred, nalieha, aby konal, začína hľadať.

Jednoznačnou odpoveďou je utópia.

Existenčná filozofia. Duchovné prekrývanie. Romantizmus. Ich stredobodom je hrdina –  problémový jednotlivec hľadajúci vysvetlenie, možno aj vnútorný pokoj pre svoje vnútorné zápasy. Táto tanečná poéma je zrkadlom, do ktorého sa treba pozrieť. Vyzýva k tichu a ponúka priestor na reflexiu. Nesmieme ľpieť na hľadaní odpovedí. Žime otázkami.

Ako reprezentovať zlomené srdce? Je to tridsaťminútový sextet. Od živočíšneho kráľovstva, až po hlbiny ľudskej mysle, medzinárodná tanečná skupina pozýva publikum na hypnotickú púť poémou o stretnutiach. Hrdina a stádo. Zvieracie inštinkty, sila intelektu, iracionálna emocionalita, a najmä potreba spirituality.

Tereza Krejcova absolvovala štúdium na Konzervatóriu Duncan centru v Prahe, stáž na Fontys School of Fine and Performing Arts v Holandsku a SEAD Salzburg Experimental Academy of Dance. Ako tanečnica sa podieľala na projektoch s Michalom Záhorom (Pulsar (2017) Slavnost (2018)), Minom Tanakom (A Body (2017)), Annou Balslev (What now? (2019)), alebo Janom Lauwersom (Intolletanza 1960 (2021).

Vo svojej choreografickej tvorbe vytvorila Tereza v spolupráci s hudobným skladateľom Václavom Chalupským dve sóla – Nekryte (2018) a Naturamela (2019). Jej najnovšie dielo, sextet How to represent a broken heart? (2022) bolo vytvorené v úzkej spolupráci s medzinárodným zoskupením tanečníkov, kolegov zo štúdií v Salzburgu, z Talianska, Maďarska, Indie a Kolumbie.

Koncept, choreografia: Tereza Krejčová

Tvorba, tanec, scénografia a kostýmy v úzkej spolupráci s: Matilde Giacomelli, Debora Posada Sanchez, Davide Lafabiana, Lorenzo Giovanetti, Raul Aranha, Roland Géczy

Hudba: Loscil, Jozef van Wissem

Zvukový dizajn: Jack Stromberg

Svetelný dizajn: Elia Patrizi / Ondřej Růžička

Technická spolupráca: Ondřej Růžička

Umelecké konzultácie: Sabina Holzer, Christine Gouzelis

Predstavenie vzniklo s podporou SEAD Salzburg Experimental Academy of Dance, Susan Quinn

Vstupné:
8€ predpredaj / 10€ na mieste / 5€/7€ študenti / 0€ seniori, ZŤP
Permanentka:
Cena: 25€ dospelí / 16€ študenti / seniori, ZŤP free
Permanentka platí na všetky spoplatenné podujatia NDF 2023.

vstupné: 8€ predpredaj / 10€ na mieste / 5€/7€ študenti / 0€ seniori, ZŤP