sep

19

utorok o 20:00

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

vstupné: Predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // Na mieste 12 € / 8 € zľavnené

Účinkujú Ľubo Burgr, Milan Chalmovský, Lucia Fričová, Daniela Gudabová, Mišo Noga a. h., Jozef Belica, Natália Okolicsányiová, text Peter Lomnický, réžia Jozef Vlk, scéna, svetelný dizajn Ján Ptačin, kostýmy Zuzana Hudeková, pohybová spolupráca Stanislava Vlčeková, hudba, hudobná spolupráca Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič, Piotr Iľjič Čajkovskij, Jozef Vlk, Ľubo Burgr

V tejto inscenácii je metóda autorskej kolektívnej tvorby nahradená dramatickým textom, ktorý napísal tentokrát na mieru Peter Lomnický. 

Divadelný súbor sa snaží naskúšať Čechovovho Ivanova. Vzťahy medzi hercami nie sú ideálne k čomu prispieva aj autorita vedúceho súboru. Vyústi  to do pokusu o skupinovú psychoterapiu s prizvaným odborníkom. V hre sa prepletajú konkrétne výstupy a repliky z Ivanova s výstupmi, ktoré spracúvajú, rozvádzajú a parodujú všeobecné témy z ruskej klasiky; všetko napokon podvratne komentujú dialógy iskriace neodolateľnou zmesou intelektuálnej prefíkanosti a rozčuľujúcej zadubenosti, ktoré sú tomuto zoskupeniu vlastné.

 

Inscenácia a podujatie vzniklo s podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, Nadácie mesta Bratislavy, Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy a tento projekt finančne podporila aj mestská časť Bratislava – Staré Mesto.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

vstupné: Predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // Na mieste 12 € / 8 € zľavnené