nov

25

sobota o 20:00

Lucia Holinová: SEN

vstupné: Predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // Na mieste 12 € / 8 € zľavnené

Réžia a choreografia L. Holinová, Tanec a pohybový materiál L. Bobalik, D. Raček, P. Šmatláková, K. Čillíková, Hudba: Nina Pixel, Námet Z. Očenášová Vasičáková, Kostýmy V. Keresztesová, Svetelný dizajn R.Polák, Maska J. Kurinec, Projekcia J. Miklós, Produkcia RESERVA,o.z.

 

Načo sú nám sny? Sú zmätočné, nedávajú zmysel a za každým pekným snom aj tak väčšinou nasleduje aspoň jedna nočná mora.

Naši predkovia na úsvite ľudských dejín nič nevedeli o psychoanalýze ani o neurovede. Nevedeli ešte ani poriadne používať reč, ale už vedeli, že vďaka snom a smrti majú dušu. Ich starejšinovia a vedmy vedeli aj to, že existuje vzácny čas mimo času, taký v ktorom obvykle prebývajú bohovia, a my ľudia len občas, v noci alebo ráno, keď sen ešte jemne drží prst na viečku ale zároveň si už hore. Je to priestor medzi svetmi, ten ktorý s ľahkosťou navštevujú deti a šamani a my ostatní sme doň len občas hodení. Je to miesto, kde hierarchia svetov nefunguje, kde vedľa seba rovnocenne leží náš vedomý denný život a svet snov, a oba platia rovnako.

Choreografka s tanečníkmi s rôznym tanečným backgroundom od súčasného tanca, street dance, cez bojové umenia a klasický tanec a v odlišnom veku priniesla do predstavenia svieži pohybový kontext, zjednotený meditatívnymi obrazmi, počas ktorých sa tanečníci menia na hudobníkov, hrajúcich v sede na krištáľových misách. 

Predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, predstavenie vzniklo s podporou Nadácia mesta Bratislavy, Telocvičňa – Rezidenčné centrum pre tanec, BSK a Nová Cvernovka.

vstupné: Predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // Na mieste 12 € / 8 € zľavnené