feb

15

štvrtok o 20:00

Divadlo SkRAT: Šľachtici. Príbehy z lepšej spoločnosti

vstupné: predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // na mieste 12 € / 8 € zľavnené

Účinkujú Ľubo Burgr, Milan Chalmovský, Lucia Fričová, Daniela Gudabová, Jozef Belica, Natália Okolicsányiová
Réžia / hudba Ľubo Burgr

Absurdná komédia zložená z tragikomických príbehov o viere vo vlastnú výnimočnosť. O tom či sa dá syfilis vymodliť a či  bezvládny starec môže byť ideálnym otcom. Alúzia na Čechovov Višňový sad, voľne doplnená účinkujúcimi v procese kolektívnej tvorby.

Nachádzame tu nepriame asociácie, postavy, situácie a motívy Čechovovej hry Višňový sad (predaj rodinného sídla, rozpad starých hodnôt, monotónny a frustrujúci život šľachty, neschopnosť premeniť svoje túžby a vízie v skutky). Inscenácia je výsmechom všeobecnému pocitu výnimočnosti a nadradenosti u človeka, elitárstvu, snobizmu, pseudointelektualizmu či akejsi „premúdrelosti“ a sebaprezentácie človeka ako lepšieho, krajšieho, múdrejšieho, intelektuálnejšieho, vlastniaceho lepšie produkty či ponúkajúceho lepšie alternatívy. Takto motivovaná výpoveď je mozaikou absurdných a parodizovaných obrazov s možnosťou viacvýznamovej interpretácie.

Inscenácia a podujatie vzniklo s podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, Nadácie mesta Bratislavy, Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy a tento projekt finančne podporila aj mestská časť Bratislava – Staré Mesto.

vstupné: predpredaj 9 € / 4 € zľavnené // na mieste 12 € / 8 € zľavnené